Lepím náhodně.
Kromě toho, co už je v diskuzi,přidávam vyžádané
rady.
Myslim,ze problém je i ve způsobu komunikace, tedy v tom,ze je písemná. Když někomu týden každý den napíšeš,kór když je to něco blbýho,tak to toho člověka zaměstná celý týden.protože když mu na tobě záleží, tak to má v té hlavě a přemílá se mu to tam.
Kdybys byla o generaci starší jako já,tak mu bèhem týdne napíšes jen "jsem v pr...i, potřebuju to probrat,můžeme se sejít nebo si zavolat?" Domluvíte si termín a pak všechno proberete najednou během dvou nebo 3 hodin. Takže jeho to zatíží jen jednou.
Pokud jde o ty rady. Když by mi třeba řek,že si chtějí koupit byt,tak bych se zeptala,jak jim to vychází finančně. Ne konkrétní častky ale systémově. A rekla bych,jak to mám já,třeba že když jsem si brala hypotéku,měla jsem naspořeno tolik,abych zvládla roční výpadek příjmu.
Ten článek o hypotece bych poslala s komentářem ve smyslu "narazila jsem na tenhle článek,připadá mi zajímavej,jsou tam věci,který jsem nevěděla.tak posílám, kdyby tě to zajímalo."
Pokud by kamarád nijak nereagoval a sám by o hypotéce už nemluvil,sama bych se k tomu nevracela a nic mu neposílala. Pokud by projevil zájem o tom mluvit,tak bych o tom mluvila,ale bycha,jen v tom rozsahu jak by on chtěl. Takže kdyby řešil u které banky,nestáčela bych hovor k tomu,kolik už mají naspořeno apod.