| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

1/ chybí solidatita dětných a bezdětných důchodců. Když to vezmu na našem pracovišti - mám bezdětné kolegy a kolegyně. Do věku kolem té padesátky se stihli celkem zajistit - někdo nemovitosti či jiným majetkem, nějaké úspory, důchodové spoření a tak.
Já mám hovno, protože co jsem vydělala z větší části , proteklo a ještě proteče dětmi.
Někteří z mých kolegů se těší do tzv. předdůchodu - nezaměňovat s předčasným důchodem - prostě budou mít v důchodovém připojištění naspořeno tolik, že je to bude opravňovat jít do důchodu třeba o tři roky dřív než já. Navíc s vyšší penzí, protože když já jsem neustále "kloubila" péči o děti se zaměstnáním, měli oni prostor rozjet kariéru víc, případně si přibírat různé vedlejšáky apod.
Takže sakumprásk: do důchodu půjdu později než někteří mí bezdětní kolegové, utahanější, protože těch 20 let lítání kolem dětí se projeví, a podstatně chudší. Jsem zvědavá, zda mi ponechají výchovné za tři děti , kolik to bude a jak dlouho si to užiju.
2/ mladí s malými dětmi - to je průser jako kráva - protože cenově dostupné školky jsou nedostatkové , mám mladší kolegyni, která nesehnala veřejnou školku pro ani jedno ze svých dvou dětí, takže většina jejího výdělku padne na školkovné v soukromé školce. Chodí do práce hlavně proto, aby o ni nepřišla a taky aby už jí víc neujel vlak a doufá, že příští rok už to se státní školkou klapne. Navíc provozní doba školek vůbec nepočítá s tím, že by rodiče byli normálně zaměstnaní na plné úvazky. I s nějakým dojížděním do práce prostě provozní doba školky nepokryje pracovní dobu. A to znám lidi, co bydlí v jedné městské části, pracují v jiné a školku (soukromou) urvali zase v jiné - podotýkám, že ani mnohé soukromé školky nejsou v tomto pružnější, protože NEMUSÍ - převis poptávky nad nabídkou je tak velký, že se naplní, i když se nesnaží např. prodloužit provozní dobu.
Prorodiná politika je u nás nula nula nula nic. Přídavky na dítě jsou nízké a dosáhnou na ně jen velmi nízkopříjmové rodiny. Daňové úlevy jsou zanedbatelné. Nulová DPH na dětské věci - výživu, školní pomůcky apod. - HOWNO. Slevy na jízdné pro studenty? Zrušit. Internáty drahé, koleje drahé.
Nenávidím argument, že studenti si mohou přivydělat. Student má studovat. Školy by měly být tak náročné, jak to odpovídá možnostem a schopnostem jejich studentů, pokud bud budou mít studium jako hlavní náplň práce . Nic proti běžným brigádám, jako byly za nás, ale dneska chudší studenti mají poměrně vysoké úvazky a na kvalitě jejich studijních výkonů je to znát. Navíc ani student nemusí vydržet všechno - jo, dají si noční, pak jsou rovnou do školy atd. - ale to, že to vydrží i pár let neznamená, že se jim to nepropíše do zdravotního stavu.
Nebudu pokračovat. Musela bych navázat dostupností bydlení pro mladé rodiny a to by bylo taky depresivní.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.