| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

BTW., ne všechny asistentky mají 3m kurz. Třeba moje manželka je vlastně sociální pedagog (a teolog), DiS, v rámci studia měla taky specku, psychologii, vývojovku, pedagogiku, speciální pedagogiku, 600h praxe ve školce, ve škole, ve specce, v asyláku....

A samozřejmě má tu nejvyšší třídu, co může asistentka mít.

Je na dobu neurčitou, ale letos jí ředitelka musela slepit dva úvazky, půlku původního na dobu neurčitou a půlku nového na dobu určitou.

Příští rok možná dítě na celý úvazek nebude, pokud neklapnou nějaké projekty.

Ve školce měli doposud v každé třídě asistenta a hrozí se z nápadu MŠMT, kdy by měli 1-2 asistenty.

Protože asistent mj. může odděleně pracovat s malou částí třídy, když mají předškoláci svůj povinný program. Třída není plně předškolní, je mírně smíšená. A 2 učitelky mají čas překrytí cca 2h. A v tom se děti musí naobědvat a na vycházku. Asistent se ohromně hodí.

Navíc vůbec ve školkách není řešena třeba bezpečnost dětí, pokud si učitel musí odskočit. Nebo dojít pro něco do kabinetu.

A předškolní programy jsou často licencované a připravené tak, že jimi má dítě projít jednou, nikoli třeba 2x. Stačí už to, že tam budou v kolektivu odkladoví, kteří to znají. Grafomotorika by se měla dělat po malých skupinách - hm, jak to má sám učitel ve třídě udělat.

A pak tam přijde ADHD, impulsáček, který půlku výchovy řve - já, já to udělám, já chci ....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.