Přidat odpověď
Změna asi nastane, až se odstěhuje druhé mládě. Budeme potřebovat všechny pokoje na stěhování nábytku při rekonstrukci. Zároveň je třeba udělat znova podlahu (ta stará se rozjíždí) a znovu natáhnout elektriku v obýváku a polovině předsíně, kde je plovoučka.
Bohužel by to chtělo zbourat i "rekonstruované" jádro, které zde bylo. Jednak vytvořilo zbytečně malou koupelnu a záchod (o decimetry). Jednak jádro nemá jediný pravý úhel. Úmyslně - aby se tam vešla, vana musí být o pár centimetrů šikmo a tím i dělící zeď mezi koupelnou a záchodem. A dál je těmi zdmi protažená elektrika, ale naprosto amatérsky, rozvodné krabice jsou volně hozené do kolektoru a třeba fáze je vedená žlutozelenými kabely. Šílenství.
To asi nedáme. Zřejmě pouze bude nutné posílit odsávání v koupelně (není tam okno, rostou tam často plísně s nimiž bojujeme). Předělat obkladačky, protože bude nutno udělat posuvné dveře ve stěně pokoje mezi koupelnou a pokojíkem. A novou stěnu do kolektoru se stoupačkami, protože tam je takové dřevěné cosi udělané z nejlevnějšího obložení s dírou k vodoměrům.
Z téhož je podhled v předsíni, což se hodí, protože nad ním je řídící centrum složené s kabelového modemu, wifi routeru, včetně pevné linky a relé dálkově ovládaných světel (k vypínačům nemusí vést dráty). A také stěna ke kolektoru v předsíňce kuchyně. (Byt má 3 předsíňky, což je dost šílené. Předsíňku kuchyňky, předsíň za dveřmi a předsíň jádra, obýváku a ložnice.)
Až budou podlahy a malování, tak se může nainstalovat nové skříně jak do obýváku, tak do předsíně.
No a až se dodělá tohle vše, tak se dá udělat nově kuchyň a předsíň, protože tam je špatně položená dlažba, která začala praskat. A těsně post-socialistická linka, byť lehce "obnovená" novou deskou taky nic moc.
Ale to je výhled tak na 5-10 let.
Předchozí