| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mj., pokud byste se někdo ptal, proč jsme se stěhovali do tohoto bytu:
- Přes 3/4 roku jsme obcházeli byty (20+), buď byly moc drahý, nebo v hrozným stavu (červená pro manželku), nebo na nich byl právní zádrhel, třeba nedokončený převod do OV, nebo to byl přímo podvod - za týden tam byla exekuční plomba.
- Navíc jsme nechtěli přesouvat děti, které byly integrované ve školách, což výrazně omezovalo lokality. Bylo to v čase kdy začaly stoupat poprvé ceny a to zastavilo prakticky nabídku.
- Měli jsme tam kamaráda, stavaře, ale nebyl dobrej. A nepoznal ty závady. Vyloženě to odflákl, ale nelze se na něj moc zlobit, pomáhal mi s demontáží patra ve starém bytě několik dní.
- A já hlídal hlavně právní divokosti, co se tam objevily při vyjednávání, když najednou protistrana trvala na vyplacení částky před plombou na KN, kvůli jejich nákupu objektu. My jsme měli složenou dost velkou rezervaci (RK ji chtěla zaplatit do 48h od zájmu) a RK něchtěla ani slyšet o vrácení, pokud odstoupíme = soud a chtěla nás dotlačit k ústupkům. Čili vlastní právník a nakonec se to řešilo směnkou - tomu jsem vcelku rozuměl.
- A na rovinu, velikost byla malá. Stěhovali jsme se sice ze šíleného stavu 1+1, ale to byl poměrně vysoký Vinohradský byt 40m2 a tohle mělo jen 67m2 a daleko méně úložného prostoru. Ale do většího jsme si s prakticky jedním platem netroufli.
- Věděli jsme o vylomeném skle posuvného systému, a to jsme hlídali, že to nakonec původní majitel musel opravit (a pak jsme zjistili, že to JE problém, že je to jakýsi ukradený systém, který originální firma nechtěla podporovat a když zjistila adresu, tak už nám neprodali ani šroubek).
- Ale elektřinu jsme zjistili až při předání. Věděli jsme, že je to hliník, ale s tím se dá žít (utahovat zásuvky a vypínače). Ale že je zlámaný a nefunguje, to jsme nevěděli. Právník nám tu škodu nedoporučil řešit - cca 25 tisíc tehdy. ALe nás to stálo skoro 50 tisíc za jakous takous celkovou rekonstrukci. A to po našem částečném řezání do zdí SVJ zakázalo práce po víkendu a po 17h.

Po mimořádné opravě a stěhování jsem už zase musel začít fungovat v práci (10+ hodin). A měl jsem toho akorát tak dost.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.