| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jak jsem pravičák a zaměstnavatel a OSVČ (čili osobně se mě nemocenská netýká), tak v tomhle mám za to, že by do toho stát sahat neměl, protože stejně prvních 14 dnů platí zaměstnanci zaměstnavatel - tedy je víc v zájmu toho zaměstnavatele, jestli se rozhodne, že je to pro něj problém a jak velký a řeší si to po svém...

Státní rozpočet to fakt nic nestojí, tedy nevidím důvod, proč by to stát měl rozhodovat.

U mě je fakticky neomezený sick days jako nepsané pravidlo, tedy ano, pokud někomu není dobře, může zůstat v pátek (kupodivu nejčastěji ty "nedobře" vychází na pátky) doma, nic mi dokládat nemusí a nepočítám to... Ale - kdybych měla nějakého zneužívače, čili bylo by to opravdu pravidelně a často, tak to řešit budu - buď mu to nedovolím, nebo fakt by musel k lékaři, nebo ho vyhodím. Je to taky o důvěře mezi zaměstnanci a zaměstnavateli. Jak nedělám dusno, i když je mi kolikrát jasný, že je to spíš "zašívačka" nebo "prodloužený víkend", tak čekám, že to bude v rozumném rozsahu...

Popravdě - zase si holt kopnu do vlastních řad - za ty roky mám největší problémy s ženskejma po mateřský, čili s děckama ve školce, který fakt bývají doma furt - OČR, chytnou každou blbost i samy, co děcka dotáhnou ze školky... Navíc tendenci nadpracovat si to nemívají, takže prostě reálně chodí do práce půlku pracovní doby, než ostatní... To už, jako zaměstnavatel, jsem radši, když si vezmou to OČR. Jakékoli sick days navíc samozřejmě u nich nepřipadá do úvahy, protože už tak kolikrát jsou víc doma, než v práci...

Zas - když vidím, že někomu je fakt blbě, chrchlá v práci..., tak ho sama posílám domů (na sick days nebo home office), bo nepotřebuju to od něj chytit i já - to by byl mnohem větší průser, než když zůstane 2 dny + víkend doma a vyleží se... Pro neschopenku je posílám, až když je to fakt na antibiotika nebo tak něco... Na běžné virózky se u nás neschopenka nosit nemusí...

Každej (zaměstnavatel) to holt má jinak a myslím, že stát by do toho kecat nemusel (neměl).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.