| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Pěkný den všem,
před dvěma lety jsme se synem řešili výběr střední školy. Po dvou letech na distanční výuce a vzhledem k osobnostním vlastnostem bylo jasné, že nezvládne přesun do většího města a na internát. V dojezdové vzdálenosti máme pouze gymnázia, u kterých jsme věděli, že by nezvládnul matiku, fyziku, chemii, a technicky zaměřenou průmyslovku. Syn je zaměřený humanitně, baví ho jazyky, věnuje se divadlu, literatuře, má silné sociální cítění. Ze všech zel jsme tedy tehdy zvolili to, které se jevilo jako nejmenší, a přijímačky dělal na obchodní akademii s rozšířenou výukou cizích jazyků.
Teď, ve druhém ročníku, je jasné, že to byl krok mimo. Syn nezvládá předměty typu účetnictví, ekonomie, informatika zaměřená na výpočty. Za poslední půlrok je ze všeho doučování, konzultací a opakovaného špatného hodnocení naprosto demotivovaný, frustrovaný...
Jako rodiče jsme nakloněni změně školy, ale netušíme, jak se dá postupovat. Kolem pololetí to ještě vypadalo nadějně, takže si syn nedal přihlášku na jinou školu, pak ale některé věci vygradovaly natolik, že prostě něco podniknout musíme. Nemáte někdo zkušenost, co se dá dělat? Než půjdeme příští týden na domluvenou schůzku ve škole, rádi bychom byli trochu připravení díky zkušenostem dalších lidí.

a) dá se na střední škole propadnout? Existuje možnost, že by opakoval ročník? Nebo se prostě po nezvládnutých opravkách dozví, že středoškolské vzdělávání není povinné, takže nashledanou? Nebo je to na rozhodnutí školy,

b) dá se ve středním vzdělávání meziškolně přestupovat? Samozřejmě, když je místo a akci nakloněno vedení školy, jde mi o to, jestli to vůbec jde z hlediska legislativy. Aby např. student obchodní akademie přestoupil na střední pedagogickou školu (samozřejmě po vykonání rozdílových zkoušek).

c) je možné, aby 17 letý kluk zůstal od září doma (na pracovním úřadě, na dlouhodobé brigádě), podal si v únoru přihlášku na jinou školu a po úspěšném vykonání nastoupil do prvního ročníku ve více než 18 letech věku? Bude mít v takovém případě ještě nárok na bezplatné středoškolské vzdělávání?

Omlouvám se, že nepopisuju přesně, proč internát nebyl před dvěma lety zvládnutelný, považuji to za nedůležité vzhledem k tématu (už to stejně nezměním) a zároveň za osobní téma, které bez svolení syna nehodlám zveřejňovat.
Díky za všechny postřehy, rady a nápady, které nám nenaskočily.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.