| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"zda by nebyl nejlepší případ, pokud by auto pronásledovali z povzdálí, dokud mu nedojde palivo."
- to by zřejmě znamenalo honit se s ním x-hodin mezi běžnými účastníky silničního provozu, což by představovalo poměrně vysoké riziko nehody.
- také by mohl z dálnice sjet a ztratit se jim někde na okrskách a místních komunikací


Tak především se s ním nehonit. To je první věc. Prostě ho jen sledovat z povzdálí. Pravidlo policie je, že nejrychlejší policejní auto je vysílačka, čili jiné vozidlo, které ho svede třeba mimo hlavní komunikaci. Pokud jako v civilizované zemi použiješ vrtulník, tak nikam neujede.

Průjezd policejním zátarasem bych za ohrožení jiných nepovažoval. Zde jde o ochranu civilů. Pokud se řidič zklidní, nemá pocit, že je pronásledován, nebude (ani na drogách) většinou ohrožovat ostatní.

Vozidlo napříč je populární disciplína policie, ale policie by neměla mít právo používat k řešení svých úkolů civilní majetek alespoň ne bez souhlasu státního zástupce, soudce apod.

Ono postavit kamion "na přehledném úseku" dálnice napříč - pro 200 km/h myslím v ČR moc přehledných úseků neexistuje. Mj. co kdyby jim tam vjel někdo jiný?

Vzpomínám na policejní "vraždu" motorkáře (vím, že ji soud odsouhlasil) v "Husákově tichu" v Praze, kdy policista vjel na poslední chvíli před ujíždějícího motorkáře napříč a nastrčil tam "údajně souhlasícího" kolegu, spolujezdce. Motorkář letěl přes kapotu a těžce se zranil. Kdyby vlétl do kabiny, mohl ohrozit i druhého policistu. Přesto to soud odsouhlasil, když policistu obvinila GIBS - byl osvobozen.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.