Přidat odpověď
Také jsem uvažovala o jazykovém pobytu pro děti, ale nějak na něj nedošlo.
Sama jsem kdysi byla s agenturou v UK – jaksi zapomněli dát vědět rodině, ke které jsem jela, ale naštěstí to byli slušní lidé a vzali mě dovnitř. Taky jsem byla zklamaná z výsledku, představovala jsem si že zhruba za měsíc budu bezvadně mluvit, k čemuž samozřejmě nedošlo.
Podle mě je největší a nejrychlejší efekt asi u těch, kdo mají slušnou teoretickou slovní zásobu a gramatiku a jen se potřebují naučit to používat.
Moje děti se nakonec naučily s rodilým mluvčím naživo a online tak dobře, že jazykový pobyt už nemá cenu, ale kdybych hledala, tak bych si dala hodně velký pozor na to, jak a podle čeho si ty agentury vybírají rodiny, jestli už je mají ověřené, a co dělají, když si rodina s dítětem nesedne.
Třeba v UK bydlí hodně studentů u cizinců, kteří ani neumí anglicky, což tedy dost sráží výhody jazykového pobytu (ale většinou dají dítěti najíst, byť tedy u Srílančanů se to prý nedalo vzít do pusy, jak to pálilo), nebo naopak u lakomých místních (málo jídla, schovávání špuntu od vany, netopí...)
Předchozí