| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Přesně tak, i já maximálně souhlasím.

Samozřejmě, je rozdíl mezi slohovým stylem vypravování (popis příběhu) a popisem (popis hlavy) .

Ale účelem školní výuky nemá být dítě otrávit. I kdyby předtím brali jako literární sloh vypravovávní a za tím účelem dostali striktní příkaz napsat vypravování na téma včerejší divadelní představování, tak podle mě inteligentní učitelka ocení originalitu!!!! K čemu jí je - blbce jedný pitomý - číst 30 úplně stejných slohů...

jestli jsem něco nesnášela a nesnáším, kdyby z mého dítěte chtěl někdo vytvářet stádovitého tvora. To, co má napsané v sešitu, přece učitelku nijak "neschválnosťuje" - seděl? psal? má něco napsáno? Prošla bych mu pravopisné chyby, styl... a navíc u mě by dostal velké body za originalitu. Je to perfektní vlastnost, v životě s ní dojde násobně dál, než se schopností "nevyčnívat", "tupě splnit příkaz"...

Moje dítě teda chodí do neznámkovací školy, takže já bych ani nesouhlasila s tím, že má dostat pětku za nesplnění slohového stylu, i pokud zadání bylo "Děti, procvičíme si vypravování tak, jak se o něm teď učíme... Napište formou vypravování to, co jsme včera viděli na představení" a on by napsal popis (a ne vypravování). Fajn, chápu, že by tímto slohem "neprokázal" schopnost napsat vypravování, ale jsme snad ve škole a ne u soudu, ne?

Za mě má plusové body za originalitu. Holt by dostal za úkol přes prodloužený víkend napsat další sloh, třeba na libovolné téma, ale už opravdu vypravování.

Nechápu, proč učí takové krávy. Za 6 let naší školní docházky měl můj syn jedinou učitelku, se kterou jsem "musela bojovat", protože měla podobné krávovské nápady. Chápu, že je to strašná bezmoc, když prostě jinak škola fajn, děti fajn, řešit blbku přestupem dítěte na jinou školu je příliš ostré, ale přitom proč nechat dítě vystavené někomu takovému...

Moje dítě bych při schůzce s ní maximálně podpořila, případně šla "výš". Samozřejmě bych si předtím ten sloh pořádně přečetla, jestli je dobrej, vyslechla tu paní učitelku, ale jednoznačně bych se postavila na stranu dítěte. Nějaké ponižování dítěte otevřenou kritikou před celou třídou - upozornila bych ji, že to je naprosto nepřijatelné a že by to znamenalo oficiální stížnost z mé strany.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.