| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jsem na tom podobně jako ty a taky mám v okolí některé více ochranitelské rodiny. Ale tedy extrém, že by nepustili moje dítě domů z návštěvy samotné, když já řeknu, že může, to se mi nikdy nestalo.
Ten věk 10-11, možná i 12 let bude asi takový hraniční, kde se názory různých rodičů nejvíc liší - mladší děti většinou samotné nechává málokdo, třináctileté a starší už asi většina? Samozřejmě záleží na dítěti (věřím, že u některých je stres, nechat je samotné cestovat i jako 13 leté a starší). A potom taky záleží, co je pro někoho O.K., že dítě může samo a co už se zdá moc. Cesta přes vesnici za světla v 11 letech mně přijde naprosto v pořádku, pokud to neznamená překonání nějaké šílené nebezpečné silnice bez přechodu. Moje děti samostatně cestují po Praze (kratší cesty tam, kde to mají nacvičené) cca od 10 let, ale je fakt, že v těch 11-12 letech došlo ještě občas k nějaké "krizičce" typu nástupu do jiné tramvaje (v případě dcery i do jiného směru ~;)), nevystoupení na správné zastávce atd., ale s mobilem samozřejmě nebyl problém to vyřešit a prostě se poučili (tedy dcera nastoupila do špatné tramvaje - ze dvou možností - tolikrát, že jsem začala uvažovat o nějaké disfunkci, ale teď je jí 13 a už se to dloho nestalo :-))

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.