| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám děsnou spoustu očních vad plu nemůžu nosit čočky, oči mám odoperované už v dětství. Multifokály jsem nasadila v okamžiku, kdy jsem buď viděla na silnici nebo na tachometr. Poslední mě po slevě stály čočky tuším něco přes 20 tisíc, mám v podstatě to nejvíc, co dneska věda umožňuje. Jako jediný dárek loni k vánocům jsem si pořídila ještě jedny - sluneční. Jsem navíc i šeroslepá a mám hodně špatnou akomodaci čočky, nemůžu mít ani ty stmívací ani kryty na běžné. Díky nim jsem začala znova po 10 letech lyžovat (teda tam to byla souhra náhod, ještě se mi konečně povedlo najít lyžáky, ve kterých můžu jezdit dýl, než hodinu). Jako druhé, náhradní mám multifokály "kancelářské" ty jsou výrazně levnější, ale je fakt, že ty základní jsou natolik dobré, že nemám potřebu mít k monitoru jiné. Nechávala jsem si je dělat u mladých kluků optometristů, kteří po škole pár let ještě studovali, učili se a teď mají optiku nadupanou těmi nejnovějšími přístroji. Je to strašnej ranec, ale oči má člověk jen jedny.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.