| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ale však já jsem to teda asi taky zažila. Musela jsem ve školce "násilně" po obědě odpočívat, občas něco dojíst, ve škole jsem dostala herdičku, musela se koukat na spolužáky s přeraženým pravítkem, v lázních nás dokonce natahovali na mučidla - polohovali jsme s pytlíky písku navěšenými na kyčle a pod bradou a zlé Sestry nás chodily kontrolovat, zda se neulejváme. V pěti letech jsem byla v lázních Kynžvart, daleko bez maminky a dodnes mám schovanej dopis, kde mě vychovatelky chválily až do nebes.
Tak i pro mě samotnou je zajímavý, že jsem žádný fyzický násilí nevnímala, nezažila, všechny ty učitelky, zdravotnice a vychovatelky mi přišly normální a fajn. Osobně mi přijde úsměvný, že to srovnáváte se znásilněním, loupežným přepadením či týráním. Takže to fyzické násilí na nebohých dětech asi fakt bagatelizuju, protože mě to nepřišlo jako násilí, ale jako součást výchovy a života. Doma jsem za život dostala asi tak jednu facku (v šestnácti a moc dobře vím za co), takže násilí nebylo běžnou součástí mého života.
Jak to, že vy jste žily vlastně v pekle a já v ráji, když jsme žily v podobné době a v podobných podmínkách s podobnými lidmi ?
Možná to já bagatelizuju a možná to vy hystericky přeháníte. A hlavně buďte v klidu, dnešní děti to dřívější fyzické násilí učitelům bohatě vraceji. Role se obrátily a dnes zažívají fyzické násilí naopak učitelé ( + ponižování, dehonestaci, vulgarity).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.