| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

1989 mi bylo 10 let, takže osobně odpovědnost za komunistický režim necítím žádnou... A to ačkoli jsem několikrát recitovala v pásku k VŘSR a chodila na lampionový průvod. Taky do průvodu na 1. máj, ale asi jen 2x. A nacvičovala jsem nadšeně na spartakiádu ~:-D

Ale od 1989 jsem přijala přirozený odpor k Rusku, jak jsem nastoupila na víceletý gympl, otevřely se zdroje, měli jsme profesory, kteří byli nadšení, že najednou můžou o lecčem mluvit... Už v 18 jsem měla zafixovaný pevný postoj min. těžké rezervovanosti a opatrnosti a pocitu určitého strachu z toho, čeho by mohli být schopni. A když jsem pak na VŠ studovala mezinárodní vztahy, evropské otázky, mezinárodní právo (z mezinárodních smluv o kontrole zbrojení jsem i státnicovala...) - tak se můj postoj jen utvrdil.

Mé dítě od mala vychovávám k tomu, že ani v hokeji se Rusku nefandí (ani třeba v bitvě s Finskem, když by jejich vítězství pomohlo Čechům k postupu), že prostě jsou věci, které jsou důležitější ~t~.

No a ta válka to dorazila. Vyvlastnila bych jim všechno komplet v celé republice, i soukromým osobám, sebrala bych jim pasy (evropský) a vyhostila zpátky do Ruska, nepustila bych je do žádných sportovních utkání, ty, co by chtěli studovat nebo žít v Evropě, tak bych jim to podmínila tím, že musí veřejně se postavit proti ruské agresi ... Tvrdí, že Evropa je zlo a fašisti, tak ať si zalezou do Ruska a nelezou sem... Fakt nechápu, že se nenajde způsob, jak Putinovu milenku a děti dostat ze Švýcarska, děti jiných pohlavárů z Londýna atd.

Chápu, že to je víc emocí, než racionality, ale takhle to cítím.

A s tím reliktem našeho komunismu - prosím Vás, dnešní generace už o tom netuší nic, mladí určitě nostalgicky na komunismus "nevzpomínají" (myšleno nepřejí si, aby se vrátil...). Myslím, že u nás stačila 1 generace.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.