| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

petluše,
to, že vidíš potenciál na průšvih, to je dobře a první krok k nápravě. Píšeš, že máš hodně tlaků v práci i doma - ale máš nějaké místo "bez tlaků"? Osobně si myslím, že žena by si měla utvořit a uhájit nějaký "svůj" prostor - a je úplně jedno, jestli se bude rýt v zahrádce, tančit salsu, malovat obrazy nebo šplhat na Everest... ale potřebuješ mít nějaké "své" místo... kam za tebou ty tlaky nemůžou... respektive, kam si je nepustíš...
Já jsem outdoorový / sportovní člověk - ale tuhle mě místní debata o plavání nakopla do uvědomění si, proč mám některé sporty vysloveně ráda a vysloveně u nich relaxuju - ať je to běžkování, plavání nebo kajak - jsou to sporty s pravidelným rytmickým pohybem a dýcháním - a jsou to sporty individuální, kde mám čas na přemýšlení, na sebe a ne na všechny ostatní - ale hlavně, je to moment, kdy si můžu v klidu rozmyslet co a jak, a kdy na mě nevyskakují všichni jak čertíci s krabičky s dalšími a dalšími požadavky - kde si můžu v klidu srovna v hlavě věci jako že manžel byl zase protivnej, děti udělaly průser ve škole, v podniku se vyhazuje, kočka se poblila na novou pohovku, rodičům se kupí zdravotní problémy a přibývá věk - a že všichni čekají, že JÁ s tím něco udělám - od banalit typu jak vyčistit pohovku po závažná životní rozhodnutí... a že všichni svorně ignorují moje problémy (i třeba tady na rodině - jak se holky pustily do zakladelky s otcem ležákem - že zranění hlavy a zlámané kosti nejsou "závažný úraz") - že se od ženské očekává, že ona všechny svoje bolístky a problémy prostě "odloží" a bude řešit bolístky a problémy okolí... že bolístky a problémy okolí jsou důležitější, než ty její...

Alkohol je relaxant, ale nenabízí řešení, jen únik, zpomalení mozku a tak... pokud si dáš prostor a čas na přemýšlení, tak obvykle cestu ven z toho kruhu (krysího kolečka) najdeš - a tím jsme u toho tvého prostoru - když jsem venku, tak obvykle mi běží hlava na plné obrátky - ale tím, že do mě nikdo nehučí a nekupí další a další problémy, tak se mi podaří vymyslet nějaká řešení - a jejich posloupnost - ale třeba i to, komu řeknu, že zrovna JEHO problém řešit nebudu a ať si to vyřeší sám - případně koho můžu zapojit do řešení těch menších věcí (typu úklid a vaření doma a čištění pohovky). A kde musím natvrdo lidem oznámit, že některé věci nezvládám a nebudu dělat (od pracovních věcí, kdy proto, že zvládám svoje, tak na mě začnou přihazovat další a další práci dle hesla, že nejvíc se nakládá na vola, který nejvíc táhne - až po věci jako že dvoumetrový potomek se nebude válet doma u počítače zatímco já vláčím pětadvacetikilové pytle s krmivem / zeminou). Překvapivě - pokud tohle člověk řekne natvrdo (potřebuju pomoc / tohle nezvládnu / tohle dělat nebudu), tak lidi nemají problém se zapojit a věci řešit... nejhorší je dělat ze sebe oběť a tiše trpět a táhnout - a pak se z toho zhroutit nebo to doma zapíjet...

Jsme vychované v tom, že ženská zvládne všechno, v práci podává výkony, má vzorně vychované děti, napiglovanou domácnost, peče a zavařuje a pěstuje domácí plodiny, sama je upravená a s úsměvem si bere další a další služby v práci, sama v horečkách vaří čajíčky nemocnému manželovi a dětem, dobrovolničí v útulku a v oddílu dětí (nemluvě o tom, že jezdí fandit o víkendech na závody) a přihodit si péči o stárnoucí rodiče a tchány a invalidního švagra zvládne klidně i s otřesem mozku či zlámanou pánví... ty tlaky jsou hrozné a nevydržela by to ani ženská, natož normální člověk... takže je třeba z toho nějak vykročit, občůrat si svoje rohy a hájit si je. Naučit se říkat NE. Mile, klidně s úsměvem - ale nekompromisně.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.