| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

to je popsanej experimentálně potvrzenej psychologickej fenomén - že člověk mnohem snadněji kývne na události konané v delším časovém horizontu (spíš měsíce než týdny), než na ty v bezprostřední budoucnosti. tedy v době, kdy tu časově vzdálenější budoucnost vnímá jen v obrysech, skoro jako něco, co jde mimo něj, mimo jeho každodenní starosti, práci, únavu atd.

takže čistě manipulačně - když od někojo něco chcete, idální je zeptat se ho na to několik měsíců předem :))

populárně to je popsaný např. v knize Škobrtnout o štěstí od Gilberta (kapitola Na horizontu událostí). když jsem si to tam před několika lety přečetla, začala jsem si na to u sebe dávat větší pozor... taky právě i proto, že jsem starší a mnohem hůře překonávám pak tu nechuť, když má událost nastat a vyvstane přede mnou ve všech detailech a obrysech spojených s hromadou těch každodenních překážek - logistika, starosti, práce, únava....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.