Přidat odpověď
Zlomeniny i pohmožděniny (zejména žeber) je zcela normální, že se fest rozbolí za den, za dva...
Když jsem jako dítě měla zlomenou ruku, šla jsem k lékaři snad až 4. den, do té doby mi to jen octanovali, že to nic nebude...
Není důvod, aby to jen kvůli tomu nešlo nahlásit na pojišťovnu. Škodu si hlásí poškozený sám, nikoli viník. Viník jen oznámí, že k pojistné události došlo a doloží papíry (záznam o dopravní nehodě, protokol z policie o šetření nehody...).
Takže kamarádka si může na pojišťovnu viníka nahlásit, co chce. Určitě to nemusí hlásit ani přes policii ani přes viníka. V drtivé většině se to nahrává přes internet - stačí mít číslo pojistné události a znát pojišťovnu - žádost o proplacení škody a doklady k ní prostě nahraje na portál pojišťovny a hotovo.
Policii to bude zajímat, pokud bude dopravní nehodu šetřit jako trestný čin, tak tam potom se hlásí, jaké zdravotní následky to mělo - ale ti zase žádné odškodnění neplatí... Ale mohou působit na toho trestně stíhaného řidiče, aby se dobrovolně s poškozenými nějak vyrovnal.
Jasné, že jestli chtěli jet na dovolenou (tím) autem a to je na šrot + se jich půlka léčí, tak dovolená asi nebude. Ale to je holt život.
Ledaže by viník byl její manžel-řidič, pak se samozřejmě škoda rodinným příslušníkům jedoucím s ním v autě, nehradí...
Předchozí