Přidat odpověď
Dívala jsem se na dokument ohledně chudoby v UK. V době, kdy to tocili (po korunovaci Charlese), rikali, že 1 ze 4 lidí žije pod hranicí chudoby. Nezaměstnanost je 3,8%. Zmiňovali tam paní, že se po mateřské nemůže vrátit do práce, protože nemá na zaplacení školky. Prý pro dvě děti chtějí poplatek 120 liber, a ona vydělá čistého 80 liber za den (půluvazek, státní zaměstnanec), vdaná.
Obvoďák má na pacienta 10 min – včetně prohlídnutí karty z minula, vyslechnutí a vyšetření pacienta, a udělaní nových zápisků. A čeká se zhruba 13 týdnu, než se člověk dostane na řadu. Já si pamatuji, že kdysi byla v UK antikoncepce zdarma. To pořád ještě platí?
Co se týká tepla/elektříny, tak neplatiči – asi 4 mil domácností, mají nainstalované “radiátory” a “elektřinu” na předplatné. 4 dny elektřiny je stojí 20 liber. Rodiny prý topý jen v jednom pokoji – v tom, kde se zrovna nacházejí. Prý je velmi časné dilema – hear or eat, ne každý si může dovolit obojí.
Když jsem žila v UK jako au-pair, tak tu si v té době mohl dovolit skoro každý (alespoň já jsem byla u rozvedené ženy, a kolem mě byly skoro same au-pairky). Tenkrát bylo min. kapesné 35-40 liber na týden. Plus jídlo a ubytování zdarma. Většinou jsme hlídaly děti a uklízely. Jak jsou na tom rodiny nyní? Kolik by bylo min.kapesné pro au-pair dnes?
Zajímal by mě pohled od někoho, kdo žije v UK delší dobu, a může to nějak okomentovat. Napadá mě Len, ale samozřejmě, kdokoliv další se může přidat.
Předchozí