| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Inko, no, mnohokrát se tu probíralo, že se na té "většině" absolutně neshodneme ~;) Většina je tedy víc než 50%, já osobně dokážu připustit, že třeba i 60 % lidí nějakou pomoc obdrží, ale určitě ne přímo byt/dům ve stavu vhodném k obývání na místě, kde je zároveň i práce. Většinou ta pomoc vypadá tak, že dostanou buď nějaké peníze (např. základ pro hypotéku), ti šťastnější pozemek, někdo holt tu zřízeninu "po babičcce" a to třeba ještě na díly s dalšími sourozenci nebo i setřenicemi ~;) Já jsem ze tří dětí a "pomoc s bydlením" obdržela jenom sestra (měla děti jako první a "zabrala" jedinou tehdy částečně volnou nemovitost v rodině - ale úpravy už taky financovali se švagrem sami, následně začali stavět vlastní dům). Bratr se svezl na pomoci, kterou obdržela jeho žena - pozemek se stodolou - na její přestavbu už si museli samozřejmě půjčit - tj., že pomoc rodičů může být a může velmi ulehčit začátky, ale obvykle nestačí sama o sobě - a podporu v možnosti vzít si hypotéku a "pomoct si sám" já osobně považuju za lepší, než "sociální byty" vedoucí k potřebě zůstat v kolonce "potřebného" co nejdéle ... Samozřejmě některé osoby si samy nepomůžou v podstatě v ničem (někdo celý život, někdo dočasně, např. samoživitelka s malými dětmi) a tam to sociální bydlení smyslu má, podle mého by tedy se s ním měla v řadě případů spojovat i sociální práce s těmi lidmi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.