| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

nedá mi to...
Mě rodiče ještě za totáče poslali na školu, na kterou jsem nechtěla. Škola mi nešla ani mě nebavila od prváku, ovšem když jsem byla ve druháku, přišla revoluce. Těch možností, lákadel, všeho najednou okolo mě bylo moc a já nechtěla sedět ve škole. Druhák byl ještě v pohodě, ale ve třeťáku jsem přestala do školy chodit. Dávala jsem si ale pozor, aby mě nevyhodili. Ovšem co šlo ve třeťáku už nešlo ve čtvrťáku (měla jsem kamarádky které nastoupily na gymplu na indivividuální studium, což v mém případě nešlo, ale trčet ve škole jsem nechtěla). Opakovala jsem čtvrták, maturovala v září. Vysokou jsem si pak udělala v pohodě v době, kdy jsem o ni začala stát. Nechodila jsem ani tam na denní studium, to mi doživotně přijde jako ztráta času (do práce chodí každý den bez problémů:-)
Píšu ale hlavně proto, že až to rodiče stojí spoustu nervů a představ, je škoda se s dětmi rozhádat tak, že už to nejde napravit. Což se stalo u nás. Sice když se podívám zpětně tak vidím, že za situace a atmosféra po revoluci byla jedinečná a jsem ráda, že jsem si jí užila. Ale pro jiného může být statorost o módu, kluky a kamarádky úpklně stejně důležité, to se nedá hodnotit nijak kvalitativně. Asi bych aby se dítě samo živilo a dál bych se do krve nedohadovala. Samozřejmě, můj synovec šel na intr, hned v září se chytil nějaké party, do vánoc se objevily problémy s drogami, nedokončil první pololetí. Dnes je mu 40 a má základní vzdělání. Dělá práci, kterou asi úplně dělat nechce, je věčně naštvanej, ale nikdy neuvažoval o tom, že by se na střední vrátil. To je riziko. NA druhou stranu ani věčně naštvaní frustrovaní rodiče by zřejmě nedokázali donutit ho, aby tam čtyři roky chodil, učil se odmaturoval. Někdy je lšpší trolik netlačit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.