| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Vážný podstatné tu asi zaznělo, zdůrazním poznámku Sovice začít řešit PŘED odchodem babičky z nemocnice. Moc přeju, ať se dá babička dohromady. Váš případ otvírá problematiku, před kterou většina z nás zavírá oči a to včetně seniorů. Ne každému se podaří aby v pětadevadesáti za plné soběstačnosti usnul a už se nevzbudil. Tím, že dnes není zvykem žít v širších rodinách, doba je uspěchaná se mnozí dostávají do patové situace:-(. Jsme v tom taky, ne že ne. Před třemi týdny si tchyně (80) zlomila nohu v krčku. Doteď samostatně žila v paneláku, aktivní společenský život, cestovala. Díky jinak opravdu dobrému zdravotnímu stavu a zároveň rozsáhlé artróze jí kloub rovnou vyměnili, teď je v rehabilitačním centru, pak by měla rovnou nastoupit do lázní. ALE před deseti lety renovovala kuchyň - nedala si říct, takže opravdu jen dvířka v kuchyni a vyměnila sporák - zase za plynový. Takže se má co já vím za měsíc vrátit do bytu, kam k výtahu musí vždy po schodech, do bytu s plynovým sporákem (máme pocit, že narkóza jí fakt nepomohla, co se týče krátkodobé paměti a uvažování) a do koupelny, kde je za umakartovým jádrem jen vana. Navrhovala jsem jí, že koupelnu necháme předělat než se vrátí - znamená to teda i kuchyň, nedovedu si představit nějakou revitalizaci se zachováním toho umakartu - nechce ani slyšet, že to "nějak dopadne". Takže jsme připravili syna na to, že ho vystěhujeme z pokoje (dospělý, studuje a pracuje už mimo, máme naštěstí možnost mu pokoj posunout do patra, aby neměl pocit, že jsme ho vyhodili z domu), dotáhli jsme bezbariérovou koupelnu (to je naše příprava na stáří, u manžela je bohužel pravděpodobnost, že po úrazu z mládí jednou stejně přestane chodit). A jsem si sakra dobře vědoma, že tím, že bydlíme v domě máme obrovskou výhodu, péči o seniora jsme si "nacvičili nanečisto" během deseti let, kdy ve věku 83 - 93 u nás byla 2-5 měsíců v roce moje babi. A achilovku máme taky - máme další seniory, zatím žijí spolu, taky v paneláku, první patro bez výtahu, kdykoli se to může "pos...t" podobně jako u Vážného a tam si prostě u jednoho z nich nedovedu představit déledobé soužití ani u nich ani u nás ani teď, ne tak ještě s narůstající demencí:-(. O žádosti alespoň do pečovateláku nechtějí ani slyšet, přiznám se, že tady moje racionálno dostává na prdel a jímá mne jen hrůza. Navíc na ty zůstanu úplně sama, jsem jediná s kým se ten problematičtější z nich alespoň rámcově snese. Kurzů rodičovství je hromada, ale tohle hážeme většinově do kouta podvědomí a přitom potřeba se nějakou dobu starat o více či méně soběstačné seniory je něco co nás nikoho s největší pravděpodobností nemine.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.