| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Liaa, děkuji za tvou zpětnou vazbu, věř mi, že jsem jí věnovala pozornost, že jsem si ohledně své invazivity a toxicity„sáhla do svědomí“ a důkladně zvážila, jestli na tom není zrnko pravdy. Závěr si nechám pro sebe.

Jsem ráda, že jsi mě opravila a jako novinářka (???) jsi uvedla, že systémová soudní pochybení, zkratovitá řešení a „nedotažení“ se dějí cca v polovině souzených kauz. Přijde mi to velmi důležité, předtím jsem to nevěděla. Proto jsem se po tomto pídila a ptala se.

Jelikož jsem ale palice dubová:-) a blíží se modrý superúplněk~;), dovoluji si ti adresovat ještě jeden (slibuji že poslední) text.

V textech, které oslovují veřejnost (novinové články, publicistika), je důležitá vyváženost. Správný žurnalista dá prostor pro vyjádření oběma stranám, co nejvíce potlačí své osobní sympatie nebo animozitu.

S trochou nadsázky a fantazie lze říct, že i psaná debata na Rodině.cz, jež na internetu zůstane dlouhou dobu, by mohla mít alespoň malý prostor pro odlišný a menšinový postoj. Ačkoli je to „plkací“ a „rozumbradní“ web, může mít na případné čtenáře určitý vliv, názory a témata tu jsou přístupná pro čtení spoustu let. Tento vliv asi není nijak silný, ale zřejmě není ani nulový, jen admin a majitel Rodiny.cz ví, kolik čtenářů ho navštěvuje. Já o tom s prominutím vím prdlajs, jsem jen laik, nicméně tu otázku jsem si prostě položila.

Vyložila jsem zde svůj svou životní filozofii, která vzešla z roční terapie u psycholožky před mnoha lety. Klíčové v té „filozofii“ je, že svět není jen plný nástrah, úkladů, nespravedlnosti, alibismu, naschvalů, zločinu, krystalického zla, násilí, patologií apod. Ve světě je vedle toho negativního účastna i efektivní odborná pomoc, porozumění, spravedlnost, soucit, happy endy, sounáležitost, láska, dobro etc.
Světu nepomůže, když menšinové názory budou odsouzeny jen k zablokování přispěvatele, zadupání a umlčení jeho postoje.

Hýčkat, vypilovávat a pěstit na internetu prostor vyhrazený jen pro škarohlídy a negativisty, není dvakrát rozumné a já při své naivitě v tom prostě nedokážu najít smysl.~n~~n~~n~

Mým menšinově zastoupeným názorem v této debatě bylo vyjádření, že soudnictví není jen většinově neefektivní, že tam jsou i soudci/obhájci/žalobci/advokáti, kteří chtějí pomoci a najít spravedlnost pro oběti trestných činů. Že se to často nepodaří, ale přesto existuje nezanedbatelné úsilí o to, aby tzv.„pískali rovinu“. Že i u policie pracují policisté, kteří dělají dobře svou práci a denodenně zasahují u agresivních událostí a jsou-li včas přivoláni, zabraňují vzniku trestné činnosti. Že i přetížení psychologové a terapeuti navzdory obrovskému převisu hlásících se klientů dovádějí dnes a denně své klienty k úspěchům v terapiích a vracejí je zpátky do života. Že cesta k efektivní pomoci a spravedlnosti bývá někdy zatraceně dlouhá a spletitá, ale existuje.


Nikomu a ničemu myslím nepomůže, když umlčíme všechny osoby, jež poukázaly vedle špatností taky na pozitivní reálie.
Společnosti nijak neprospěje, když budeme kdesi online předstírat, že 99% obviněných ze znásilnění je vinných, ačkoli statistika vypovídá, že 1-8% těchto obvinění je prokazatelně falešných a další procenta by nasbíraly kauzy, jež neskončily prokázáním ne/viny.~7~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.