| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

V zoufalých podmínkách vyrostou i chytré děti. Psala jsem už párkrát o sobě. Ne že bych byla kdovíjak chytrá, ale teď tady sedím v nové, hezké kuchyni, před sebou nádherný dřevěný stůl, děti, manžel a kolikrát se i po letech příštího, že je to divné, že taková socka a má se dobře. Výčitky svědomí mě provázejí celý život.
Jako malé holce by mi bylo pomohlo, kdybych byla dostala zdarma třeba kružítko, pravítko a pentelku. Pořád jsem se musela vymlouvat, že jsem zapomněl, protože jsem se styděla přiznat, že nemáme peníze na tyhle věci.
Rodiče tehdy dostali přídavky, jenže vše se propilo. A nedělám di iluze, že dnes je to v mnohých rodinách stejné.
Mí rodiče žili blbě a pořídili si nás více. Všichni mít sourozenci so pořídili hromady dětí, jeden sourozenec měl dítě už v 16. A to jeho dítě to později ještě překonalo. Vzdělání nemá nikdo z nich. Žijí stejně blbě jako my. Snažila jsem se je navést na lepší cestu. Pak jsem to vzdala a dnes se vlastně ani neznáme. Mně nezbylo než se úplně odtrhnout a nemyslet. Ta druhá část jde ztěžka.
Je potřeba nějakým způsobem pomoct dětem z těch rodin, ale na konci dne, když sami nebudou chtít a nebudou mít nějaký cíl, nepůjde to.
Já měla štěstí. Třídní na ZŠ si všimla, že i přes značnou ošumtělost jsem známky jakési bystrosti vykazovala a pomohla mi vyplnit přihlášku na gympl. Rodiče mě chtěli poslat na dojičku krav. Rovnou mi řekli, že živit mě nebudou. Kdybych nebyla měla rozumnou třídní tehdy v osmičce, byla bych skončila stejně blbě jako ti ostatní u nás. Třídní teda měla taky máslo na hlavě, s ostatními věcmi mi pomoct nechtěl tehdy nikdo. Ale tím jejím podepsáním přihlášky mi dala šanci na později.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.