| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak rozlišení potřebných od nepotřebných je ale minimálně zčásti organizační záležitost, která by se dala do určité míry vyřešit aniž by tím ztrácel čas doktor.
Když jdu s potomkem na pohotovost u nás do dětské nemocnice, tak se mne ze všeho nejdřív ženská u registrace ptá, s čím jdeme, a podle toho nás pošle do konkrétní ambulance. Neříkejte mi, že by to nemohl někdo třídit tak, aby se lidi a třískou nebo rýmičkou vůbec k doktorovi nedostali.
To samé s administrativou. Sakra nedává smysl, aby doktor trávil polovinu pracovní doby klikáním na počítači, když asi značnou část z toho může udělat administrativní pracovník.

Já jako pacient ze srdce přeju lékařům, aby měli slušnou pracovní dobu, férové ohodnocení a minimum zbytečné práce, ale doprčic já s tím nic neudělám. To jsou organizační věci, které musí vedení těch nemocnic a vrchnost řešit, vždyť plno z nich původně doktoři jsou. Ale furt se jede postaru a vrcholem debaty je, jestli mít poplatky za pohotovost, to ale systémový problém nevyřeší. Systémový problém je, že je vůbec přípustné, aby v otrokářském režimu zneužívajícím altruismu doktoři dělali na svém pracovišti na dohodu na 200 Kč/hod, potažmo z velké části administrativní práce, které jim vůbec nepřísluší a které by místo nich mohla, dokonce možná za menší peníze, dělat jiná pracovní síla. Systémový problém je, že změna je sprosté slovo a na hodně pracovištích se zarytě drží neefektivních struktur a postupů při organizaci práce a pracoviště. Systémový problém je, že člověka s třískou vůbec doktoři řeší. Tohle se k nim vůbec nemá dostat a poplatky nejsou jedinou cestou, jak to řešit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.