Přidat odpověď
Souhlasím, že by nebylo od věci, aby nějaké třísky atd. ošetřila sestra, aniž by se s tím člověk dostal k lékaři na pohotovosti. Tuším, že v Německu třeba lékař namluvil anamnézu, výsledek vyšetření na diktafon a ke konci pracovní doby to přepisoval administrativní pracovník. Ale nevím, jak lze pak předejít tomu, že do správné karty vše přepíše správně. Když to vyplňuje lékař, tak přece jen ručí za to, že tam nenapíše úplně jinou dg.
Na druhou stranu se ve zdravotnictví dost utrácí zbytečně a nezdá se, že by to lékařům či vedení nemocnic zrovna vadilo.
Poslouchala jsem debatu, kde porodníci z Apolináře říkali, že by třeba uvítali, aby v Apolináři vůbec nerodily bezproblémové rodičky, ale aby to pracoviště bylo hlavně pro ty nejrizikovější případy. Jenže i do toho Apolináře a též do jiných top pracovišť se hlásí ženy s bezproblémovým těhotenstvím.
Nebo poradny pro těhotné - v zahraničí je vede jen midwife a k lékaři posílá, až když se jí něco nezdá. Český systém je super pro těhotnou, když má každou poradnu automaticky s lékařem a s ultrazvukem. Ovšem tohle si dělají sami lékaři, myslím, že se jim ani nechce zbavovat pacientek ve prospěch někoho jiného. Je taky fakt, že jde často jen o gynekology, kteří asi neslouží v nemocnicích, takže je netrápí, že mají poradny s těhotnými v rámci své dodržované pracovní doby v ambulanci.
Předchozí