| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj,

o víkendu jsem si přečetla článek v Kondici.cz a první co se mi vybavilo bylo, jaká by k tomu asi probíhala diskuse na Rodině.cz.

Dneska se tu objevil dotaz na cestování a tak jsem si říkala, že to sem zkusím vložit a třeba se vzájemně obohatíme...

https://www.kondice.cz/vedomy-zivot/ekologie-tipy-domacnost-udrzitelnost.html

Já sama, už jsem to tu i psala, že to mám velmi obdobně jako paní v článku. Jezdím hodně městskou dopravou, potraviny nakupuji zpravidla denně nebo ob den a vejdou se do látkové tašky přes rameno, kterou nosím v báglu s notebookem pořád s sebou. Vaří se u nás denně. Oblečení máme všichni, řekla bych že pěkné, dětem se kupuje samozřejmě častěji neb rostou, ale mají tak, aby se dali pobalit na týdenní soustředění, ŠVP apod.. z čeho vyrostou posíláme dál a nebráníme se ani podědit my po někom. Já sama ráda zajdu do sekáče a radost mi udělá oblečení nadčasové, z přírodního materiálu, v práci musíme dodržovat dresscode, ale koupím si třeba jedny či dvoje šaty, kalhoty za rok, oblečení mi vydrží dlouho a asi umím i kombinovat a myslet na to, když nakupuji.
Kosmetiku, už roky používám araganový olej na celé tělo a citronovou šťávu. Dostala jsem teď o ségry krásný, voňavý krémíček od Weledy s granátovým jablkem - noční i denní. Nádherně voní, ale nějak mi to nesedí a za 2 hodiny jsem vysušená a vylezou i póry do nich se vpije tvářenka, řasenka, tužka a vypadám jak stará indiánka.
Co kupuji jsou knihy a hodně chodíme i do knihovny. Přestala jsem kupovat noviny a časopisy. Papírové mám ráda, občas si koupím bydlení a ostatní si půjčuji v knihovně. Občas něco vypěstuji na balkóně, spíš pro radost - papriky, rajčata, jahody, mangold, hrášek, řepu a hlavně bylinky, těch máme spousty.
Snažím se třídit odpad, myslet na to co kupuji, odkud to je a v jaké kvalitě. Nemusím mít vůbec bio, ale mám ráda lokální potraviny a celkově tak inklinuji k přírodě. Rozhodně nejsem fanatik. Nejezdíme sice autem po městě, ale prakticky každý víkend vyjíždíme s dětma po závodech po celé republice a nebo i do zahraničí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.