| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Taky jsem se nemela a nemam kam vracet, rodiče se rozvedli když jsem byla malá a teď už nežijí, byt už naši rodině nepatří už mnoho let. Sedmi, musí to byt hezky :-)

Téma depresi u mladých se tu teď často opakuje. Já nejsem odborník, ale mám od dětství blízké zkušenosti s psych nemocnymi. Více členů rodiny bylo vážně psych nemocných ( psychoticke poruchy) a mám velkou oboustrannou dědičnou zátěž. Od dětství jsem si sama podvědomě nastavila určitou psychohygienu. To zahrnovalo : neponocovat, nepít alkohol přes míru, nezkoušet drogy, každý den rozjímat a přemýšlet o sobě, svých pocitech a hledat chvíle, v kterých mi bylo dobře, hodně sportovat a být v přírodě. Nějaký režim, hranice. Jsem přesvědčena, ze mně to hodně pomohlo, možná zachránilo .. sklony k depkam jsem měla, alo proti těm rodinných chorobám jsou depky slabší odvar. Deprese se léčí lépe než bipolární porucha nebo schizofrenie.. .

Osobně jsem přesvědčena, ze širokospektrá výchova bez hranic a bez “musů” vede u dětí k nejistotě. A nejistota pak v pubertě dělá tyhle stavy.. vše je relativní, chybí pevné body, a mnoho článků o tom mluví. Není to jen tom, samozřejmě. Plus technologie, stavy rodin, stav ve světě atd atd.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.