| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zrovna na VŠ a v Brně je přece strašná spousta možností...

Nevím, co studuje a jak moc uzavřená skupina tam je. Pokud je to něco jako SŠ "třída", že jsou v nějaké studijní skupině a furt spolu, tak je to blbý, je to holt jak na SŠ, jen že už jsou starší a mají společný zájem (aspoň ten obor, který studují), tak je větší šance, že si s někým sedne. Navíc by to měli být "děti" trochu inteligentnější, takže snad s menšími sklony k vytváření nějakého šikanózního prostředí.

Na většině VŠ si ale sestavuješ rozvrh sama, různé semináře, pokaždý s jinýma lidma, takže jednak je těžší se s někým blíž seznámit, když ho potkáš jen občas, ale na druhou stranu potkáš spoustu různých lidí... Je ve škole měsíc, má ještě spoustu času na navázání i nějakého vztahu, když o to bude stát.

Jinak já na VŠ měla jen 2 kamarády v tomhle slova smyslu - holku, s tou jsem se seznámila hned na začátku prváku ve frontě na zápis tělocviku (doba před internetovými zápisy) a kluka, s tím až na konci prváku na školní vodě, když jsme na sebe zbyli do lodě (protože jsme tam ani jeden nikoho neznali). I když jsme spolu nechodili zdaleka na všechny semináře, tak jsme se spolu třeba učili ve zkouškovém (myšleno seděli vedle sebe ve studovně) a tak. I pro mě to byl tenkrát trochu šok - po SŠ třídě, kde jsi znala všech 30 lidí dost dobře, byť kamarádky byly třeba 5-6, být v davu cizích lidí... Je to prostě jinej svět, ale mnohem lepší, právě, když si v třídě nesedneš, tady máš mnoho možností - různé semináře, sport, brigády, praxe, studentské spolky, dobrovolnictví...

Na SŠ jsem žila v bublině našich 30 lidí a moc s nikým zvenku ani nekamarádila. V Brně na VŠ jsem za těch pár let poznala lidí stovky - někdo kolem mě jen proplul - na pár týdnů,měsíců..., s někým jsem strávila roky... To by v tom byl čert, aby kolem něj neprošel nikdo, s kým si sedne.

Můj tehdejší partner, co studoval medicínu, to měl jinak, oni byli ten "studijní kruh", bylo jich já nevím 15 a měli výuku furt spolu, takže to bylo víc jako třída na SŠ. Tam chápu, že je blbý, když zůstaneš sám a nemáš s kým pokecat.

Zapracovala bych spíš na tom očekávání (jestli toho nechce moc a moc brzo) a rozšířila obzory. To přece není naposledy, kdy ho taková situace potká - bude nastupovat do nové práce nebo jinam. Holt, i pokud to nemá dané, bude se muset naučit, jak v kolektivu fungovat, pokud teda nehodlá pracovat jako sólista IŤák a žít někde na samotě nebo v anonymním velkoměstě.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.