| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Life lepím náhodně. Sledovala jsem diskusi, nemám osobní zkušenost, v 55 jsem babičkou čtyř vnoučat (4, 3 a dvakrát rok), ty starší hlídám v řádu dnů a beru je jako relax. Ale pořád mám možnost je "vrátit, když se pokazí". Ale ty vypadáš že fakt víš, do čeho jdeš a jediné, čím bych snad přispěla je zkušenost, že jedináčci starších rodičů jsou jiní, než všechny ostatní děti, chybí jim ten dětský svět, rodiče už většinou nemají kamarády s malými dětmi, minimálně do školkového věku vyrůstají převážně mezi a s dospělými. Pokud mají sourozence, nepoznáš, hádáš, jestli dítě vyzvedává rodič nebo prarodič - u jedináčků si troufám říct, že to odhadnu téměř s jistotou (mluvím o zkušenosti ze školky a volnočasových aktivit pro děti). A pak snad ještě, že nesouhlasím s názorem, že jedno dítě - žádné dítě a u dvou je problém. Tady moje zkušenost a praxe říká pravý opak, jedno dítě do vysokého věku vyžaduje stálou interakci dospělého, dvě a víc jsou rychle v podstatě samonosné, vystačí si. Jediné, čeho lituji u svých dětí, že když jsme si pořídili 10 a 6,5 roku po starších nejmladšího, nerozhoupali jsme se ještě ke čtvrtému a ten "parťák" mu většinu dětství očividně chyběl. Ale on byl natolik specifický, že být první, snad zůstane jedináčkem a když jsme se dostali z nejhoršího, byla by mezera mezi nimi už zase moc veliká. Přeji hodně štěstí! A přikláním se k názoru, že bych ráda znala pokračování:-).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.