Přidat odpověď
Souhlas, my barákoví si také rádi zajedeme na dovolenou...
Moře je moře a to u baráku nevybuduješ. Nebo hory (když bydlíš v nížině).
Letenky můžeš koupit za pár šušňů, ubytko přes bookingy a jiné portály dle vlastních finančních možností - myslím, že svět nikdy nebyl tak otevřený a přístupný pro (téměř) jakoukoli cenovou hladinu - je to jen holt o pohodlí - když na to nemám, tak nebudu bydlet v 5* v centru a jezdit taxíkama, ale v něčem levnějším někde na kraji a jezdit MHD. Využít všechny ty slevomaty a tak...
Já na VŠ jezdila na dovolenou (prázdniny) stopem, spali jsme pod širákem, bágl tahali na zádech, sjezdili jsme půlku Evropy za pár korun. Delší vzdálenosti busem. Náš velký syn na VŠ už byl letos letecky snad 3x v UK, i do Varšavy letěl letadlem, že je to levnější než vlakem... Moje neteře furt někde trajdají, v Itálii byli letos několikrát na (delší) víkend a to jsou teprve na střední.
Lidi v běžných zaměstnaneckých pozicích (i naši zaměstnanci - moji i mého muže) jsou na dovolených v Dubaji, Ománu, Thajsku... Řekni mi, co z toho bylo běžné před 10 lety třeba... (to bylo max. Egypt a Turecko).
Chápu, že když se pár let přidávalo na mzdách kolem 10% ročně a teď jsou to jen 2-5%, že je to zaměstnancům málo, ale že by někdo zvýšil pracovní úsilí, aby si větší nárůst mzdy "zasloužil", to jsem si teda nevšimla.
Předchozí