| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

jerry, u nás je trochu jiná ta situace, tchýně není z podstaty zlý člověk, maximálně je tak trochu ublíženecká a negativní a nedokáže odpouštět, ale její excesy jsou způsobené asi demencí nebo tak něco... k nám se chová lépe prostě proto, že nemám tendence ji uvádět do reality (a muži jsem to doporučila stejně)... švagrová má pořád potřebu jí vysvětlovat, že je něco jinak, než ona si myslí... takže třeba když tchýně začne, že jí děti kradou cigarety, tak já se zeptám, jestli chce nalít čaj (nebo cokoliv, jako by nic neřekla), případně, jestli mám na seznam připsat cigarety, jestli jí docházejí - ona to pak přejde taky a nic dál neřešíme (myslím, že to téma okamžitě zapomene)... ovšem švagrová jí začne vypočítávat kolikrát byla kouřit a že jí nikdo nic nekrade a vykouřila je sama a babička se začne rozčilovat, že co jí má kdo počítat kolik toho vykouří a že je snad dospělá a se švagrovou se rozhádá... no a taky mám vypozorováno, že docela dobře dokáže zrcadlit nálady (což platí třeba i o mé babičce s alzheimerem), takže čím bezstarostněji se tvářím, tím pohodovější je i babička, naopak švagrová se na ni "zlobí" (a plně to chápu, je těžké takhle přicházet o mámu) a tak se babička zlobí na ni...
(což teda naprosto nesouvisí s vaší situací, se situací girili asi jen okrajově - píše o tom, že léky to částečně tlumily, takže tam nějaká porucha asi bude, spíš to bylo původně zamyšlení, jestli takové vztahy něco přinášejí i dětem, nebo jestli je spíš izolovat... v případě girili bych asi děti taky neizolovala, ale omezila návštěvy na krátkodobé, což teda je odvislé i od počtu kilometrů, které je dělí, my to máme do 120, to je v pohodě, takových 400 se pak řeší určitě hůř...)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.