| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Girili u nás se chování máti k dětem nikdy nedostalo za hranu nucení předškoláků a mladších školáků "odpočívat" po obědě, protože si babička potřebovala lehnout a buzerace ve smyslu "řekla jsem, že spát půjdeš v devět, takže se otoč od televize a spi my se na tu pohádku dokoukáme sami". Což mělo bleskurychlý následek - nechtěly tam jezdit (a já jsem byla ta špatná, protože "jsem je naváděla"). Všichni jsme u nich nespali nikdy, nebylo naštěstí kde, ale i návštěvy začaly být nepříjemné. Po okamžiku, kdy jsem se ve 42 letech konečně vymezila následoval půlroční trest nekomunikací, ale přiznám se, že mně nevadil, naopak, pak zas chování jako by nic. A od té doby využívám toho, že velký dům máme my, nebo, pokud nemám morál na vizitu na domácí půdě, prostě uspořádám sedánek v hospodě. Doma děti v tom okamžiku věděly, že jsou na svém prostoru a když babi začala vyšilovat, prostě se zdekovaly do svých pokojů. Já její výpady odrážím pokrčením ramen a formulkou "no a já to dělám takhle". K nim do bytu chodím pravidelně jednou za rok - pověsit záclony, jinak jsem tam letos byla tuším dvakrát, jednou sama, jednou na hodinu s manželem, s dědou (jejím manželem, není to můj otec), se vidíme několikrát do měsíce. Jediné, z čeho mám upřímnou hrůzu je budoucnost, dokud jsou dva soběstační, je to OK. Jsem "řešič", tchýni jsme tu už měli několikrát i na několik měsíců, moji babi 10 let na 3-10 měsíců v roce, moji máti kdysi 6 týdnů po zlomenině nohy a vzpamatovávala jsem se z toho dva roky - a to byla ještě v pohodě. Nedovedu si představit delší soužití, ona samozřejmě ani neuvažuje o tom, že bybylo třeba přemýšlet nad alespoň chráněným bydlením, bezbariérovým bytem, "ona se přeci o sebe dokáže postarat" a strkám hlavu do písku. Jinak souhlasím s tím, co tu bylo někde řečeno, pozor na ostatní děti, ať nemají pocit, že se zas tak moc nic nestalo, nebo že si to ségra zasloužila.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.