Mateřské školky a jesle zřizovaly pokrokové ženy pro dělnické děti už v 19. století. Byl to velký pokrok, protože ženy, které tehdy chodily do práce, a to byly všechny dělnické ženy, různé služky, děvečky, podruhyně, se o své děti starat nemohly, ty byly hlídány staršími sourozenci nebo nějakými známými (babičky byly většinou mrtvé, protože úmrtnost chudých žen byla obrovská). Třeba moje babička pracovala jako pomocná kuchařka v restauraci a maminku coby miminko měla u sebe v práci v kuchyňském šupleti. A to už bylo za První republiky.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.