| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Federiko, pokusit se dostat vlastního rodiče ze svýho života pryč je strašný, strašně těžký, strašně bolestivý, a vyrve tím člověk i kus sebe, kterej bude chybět už definitivně, nejde to trhat bez kořenů. A aby se k něčemu takovýmu rozhod, to fakt není "máma mě nasrala, taková pitomá poznámka, s ní prostě končim...". Defaultní lidský nastavení je naopak k rodičům lnout, někdy složitě, někdy i bolavě, ale pořád lnout. Aby to člověk přetrh, to fakt už musí bejt. U mě je to vlastně čirá sebeobrana. Ochrana vlastního života, a to teď myslím jak obrazně, tak doslovně. Primárně normální útěk z prožitků čirý hrůzy. Postupně přetavenej různými způsoby do určitýho vyrovávnání se, to ubývání (původně dětskýho a skutečně bezmocnýho) strachu jako primární motivace, do jeho nahrazování spíš prázdnotou s uvědomováním si, že její moc nade mnou v dospělosti už je na hony vzdálená tý dětský bezmoci a že ten živočišnej strach je už jen relikt, že reálně má těch protředků mě ohrozit sice čím dál míň, ale o to urputněji je používá a hlavně na mý děti... a tak. Ale protě fakt se to neděje jen tak samo od sebe. K tomuhle by se mnohem líp moh vyjádřit někdo nezúčastněnej, třeba někdo z psychologů, kdo sem chodí. Pro mě de facto není možný vidět to nezaujatě a nezatíženě. Tak dokonalýho zenovýho odstupu vážně nejsem schopna a nedokážu si do příběhů jiných sebe vůbec nepromítat :)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.