| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zahlédla jsem tu v diskuzi k přihláškám, že snad většina středních škol už k vysvědčení ze základky nepřihlíží. Nevím kde, ale gymnázia v Brně rozhodně přihlíží, spíš se liší míra přihlédnutí, třeba Bystrc dává za prospěch jen 5b ze 166, ale třeba Vídeňská 10 ze 100 a Křenka dokonce 15 ze 100. Přijde mi to docela zvláštní, protože známka na vysvědčení toho zas tak moc nevypovídá, z mé zkušenosti je spíš o náročnosti konkrétní školy či kantora. Po 10 letech zkušeností ze dvěma dětmi na ZŠ vidím, že někde mají jedničku v podstatě za účast (pokud se pěkně účastní a nevypruzují), u jiného učitele dostane za 1 jen pár nejlepších a ostatní jsou rádi, když nevyfasují trojku.
Navíc jsou tímto hendikepovány děti z náročnějších škol nebo výběrových tříd. Oba kluky jsem měla v matematických třídách a zatímco v běžné třídě by měli s prstem v nose za 1, v matematické kvůli vysokým nárokům často bojují o dvojky, zejména v matice, fyzice, ale i dalších. Vím, že díky tomu jsou třeba lépe připravení na Cermat-test, ale určitě ne o 15% :-)
Jak je to u vás, kolik dávají školy váhu v přijímačkách za vysvědčení?
No a poddotaz, který mě ale asi trápí nejvíc - když učitel ví, že to vysvědčení půjde na přijímačkové bodování, měl by podle vás (byť drobně) přimhouřit oko ve výsledné známce? U nás se dost striktně jede na vážený průměr a pak stačí zkazit jednu písemku a vysvědčení je v kopru ~:( typicky letos fyzika - samé jedničky (šest známek 90-100%), ale hned v září jeden propadák (20%), který nelze opravit a ten průměr už prostě na jedničku nebude. Dtto matika - v podstatě celé pololetí známky 90-100%, jedna 50%, jenže teď zmastil potomek pololetku (stres, nestíhačka) za 36% a učitelka řekla, že teda trojka na vysvědčení, protože vážený průměr je 74% a ona dává dvojku od 75% ~8~ jako fakt je nutné lpět na jednom procentu a děcku podělat přijímačky? (fakt podělat, protože jedna ze zvažovaných škol dává při trojce z profilového předmětu 0 bodů z 10, což je takový handicap, že nemá smysl se tam hlásit)

Jsem z toho docela frustrovaná. Ráda bych neprudila dítě se známkama, ale jaký pak má smysl připravovat se na přijímačky, když to jedna píseka všechno vyhodí do vzduchu..?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.