| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mam dite ve skole podobneho typu. Mam pocit, ze strasne dlouho jsem zila slepa a spoustu veci a problemu jsem nevidela. Nebo jinak: clovek je treba i videl, ale nedokazal je zasadit do sirsiho ramce a na spoustu jevu byl zvykly z vlastnich skolnich let a ani mu to neprislo. Pak stacila jedna vec, ktera se prihodila a spustila uplny vodopad zmen a prehodnotili jsme s manzelem takovych veci. Najednou clovek videl uplne jasne priority a v souvislosti se skolstvim videl, ze soucasny system vzdelavani je zhusta uplne mimo.
Oba pracujeme v rychle rozvijejicim se odvetvi a to, co soucasna skola uci, je ve velke mire opravdu zbytecne.
Vyberu skoly jsem venovala dost casu, chtela jsem volnost a zaroven nejake vysledky uz byvalych absolventu. Nepotrebuju, aby dite melo gympl, chci aby bylo stastne a umelo resit problemy, ktere pred nej zivot postavi. A umelo se orientovat v rychle menicim se svete, vedelo, co chce a bylo si vedomo, jak toho dosahnout.
Pisu zamerne obecne, mam sve duvody.
Mam okolo sebe lidi, kteri se vypracovali mnohdy osudu a ocekavani navzdory. Uplne zmenili obor a delaji neco jineho, nez cim se vyucili ci vystudovali.
Nezatracuju statni skolstvi uplne, jen myslim, ze detstvi je strasne kratke na to, aby si rodic mohl dovolit experimentovat s mentalnim zdravim sveho ditete.
Nemyslim, ze jako rodice mame jedini zkusenosti se statnim skolstvim takove, jake mame. Jen pomerne ostre tempo vyvoje nepriznivych okolnosti nam ukazalo dopady do budoucna.
Myslim, ze to, jak tady nektere ucitele vykreslila tusim Delete, tak to je kruta realita. Jen to clovek driv nevidel.
Dite je tam stastne a ty dopady vidime i my v beznem zivote a komunikaci s nami.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.