| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ivko a jaký vidíš smysl v úkolech kde je za dítě spočítá rodič, nebo nadiktuje odpovědi, jen aby to měli doma rychle z krku, nebo matiku si dítě spočítá na kalkulačce ? Připomínáš mi jednu naši učitelku prvňáčků, jak nám v době distanční výuky ukazovala jak děti splnili úkol do pracovek udělat ježka jakýmkoliv způsobem- " no dívejte se , takový krásný dort maminka upekla, nebo tady to udělali z těsta (opět maminka dle precizní práce), tady je jich pár takových obyčejných z listí -řečeno dost opovržlivě (byly krásné a evidentně je dělaly ty děti s malou dopomocí rodičů) , no tady je dělali z přírodnin ... , takže úkol pro dítě co má rozvíjet motoriku , byl hodnocen jako nejlepší od maminky co umí péct, má dost času a peněz na suroviny- to je správný úkol že.
Mám pocit že předpokládáš že všechny děti nadšeně po návratu ze školy zasednou k domácím úkolům, a s elánem si do všech předmětů napíší domácí úkol. Nevím, mé dítě odcházelo z domu na bus aby se včas dostalo na základku v 5.20 a nebo v 6.25 a vracelo se dle rozvrhu mezi 15.50 až 17.45 a opravdu netoužilo psát pak denně šest domácích úkolů (z každého předmětu aspoň jeden ať si přece učivo procvičí) , k tomu číst knihy na čtenářské deníky a pak se ještě učit na písemky - naopak chtělo chodit do kroužků , za kamarády, odpočinout si ,stavit se za babičkou a já byla ráda že má úkolů minimum. Navíc jako ADHD už byl dost vyčerpaný, kolikrát usínal rovnou po návratu domů.
Za mě úkoly dobrovolné, takové co dokáže dítě splnit samo, líbí se mi systém jedné naší dobré učitelky- říkala -dám jim za úkol cvičení, oni ví že z toho pak píšou písemku, tak kdo chce tak si to doma udělá a tím procvičí a má výhodu u písemky, kdo nechce tak jeho volba -nikoho ale netrestám za nesplnění.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.