| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Huso já nejsem sportovec a nikdy jsem nebyla, dceřin sport jsme dělali s manželem velmi rekreačně, dcera (která nemá ráda změny) si po návštěvě dne otevřených dveří na gymplu se synem v devítce sehnala a donesla přihlášku na osmiletý tentýž (jsou od sebe 3,5 roku, čtyři školní. Na přijímačky se v podstatě neučila, dostala se někde kousek nad čarou a jako jedinou motivaci uvedla, že to má blíž k místu sportu. Já beru vzdělání pro normální dítě jako něco, co ho má připravit pro život. A jestli ho připraví guvernantka, škola, umělá inteligence, kroužky, oddíl nebo samostudium je přece úplně jedno. Mám kamarády, kteří měli děti na domácím vzdělávání a děti se na běžné přezkoušení naučí během méně než poloviny času oproti škole (dnes už dospělí, pokračovali dál na střední a VŠ). Chytla jsem nějakou statistiku, ale bohužel nemám odkaz, že dnes už se na základní škole dítě naučí mnohem méně, než díky kroužkům, družině a internetu. Nejsem zastáncem jen objevitelského způsobu výuky, nechápu, proč bychom měli dokola objevovat kolo a chci, aby děti byly schopné fungovat i bez strýčka Googla a tety Wiki ale KDE se co naučí je přece úplně jedno. Moje dítě vrcholový sport krom slušné fyzické kondice naučil neskutečné míře samostatnosti, znalostech o stravování (nemůže jíst žádné složitější potraviny, proteinové tyčinky ani třeba multivitaminy), umí od 13 let vařit, nakupovat, hospodařit s penězi, dát účinnou první pomoc, vést tým, time managment, ovládání různých softů na sběr a zpracování výsledků, trénování mladších, měla důvod se učit jazyky a taky se je naučila, umí řešit krizové situace a přestala shazovat figurky ze šachovnice když zjistila že prohrává. V nějakém okamžiku se potřebovala srovnat sama se sebou, přerušila školu a odjela na rok za hranice. Dovednost výchovy dětí tak mohla na rozdíl od většiny z nás zkusit "nanečisto" na sedmiměsíčním a tříletém dítěti. Co z toho by dnes uměla, kdyby honila známky na osmiletém gymplu, chodila si sednout po vyučování do nákupáku a jednou za týden na prusle nebo plavečák? Dnešní vzdělání je strašně odtržené od reality života a pokud je dítě schopno a ochotno si jít za svým, je to značka ideál.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.