| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Neznama, s hlivou jsem doexperimentovala - chyta me to vzdycky v zime, kdyz nic jineho neni.
Na logru to docela slo, ale problem byl v mnozstvi. Ona ta hliva potrebuje strasne velky zaklad materialu, ktery zivi plodnice, aby to za neco stalo. Takze jsem sice uspesne zakladala a osidlovala dalsi a dalsi substraty v pixlach od rakouskych vanocnich pernicku (hezky se to stohovalo na sebe a vzdycky z nejake pixly neco rostlo. Ale plodilo to hrozne malo. To by ty pixly musely byt tak petilitrove, aby to za neco stalo.

Jinak jsem mela stesti, i kdyz jsem moc hygienu neresila, nikdy jsem si do substratu nezatahla nejakou konkurencni plisnohoubu.
Pixly byly kulate, siroke, s hornim vikem a plastove. Po stranach jsem udelala nekolik der a prelepila jsem je porezni paskou (tudy to pak rostlo).

Nejdriv jsem parkrat vysypala kavovar do pixly a uchovavala to v lednici. Pak jsem do toho pridala trochu osidleneho substratu, vyndala ven a v pokojove teplote prisypavala logr, jak se generoval v kavovaru. Obcas jsem prinesla z prace, aby bylo vic. Kdyz se pixla zaplnila, zalozila jsem v lednici dalsi. A tak porad dokola. Mela jsem asi 6-7 pixel, tak to tak akorat vychazelo.

Mozna, ze kdybych mela vetsi pixly, tak by se ta prace a nelad v kuchyni s tou hlivovou pixlovou pyramidou vyplatil.

Pestovala jsem hlivu ruzovou, ktera vypada a chutna bozsky, ale je mala a uroda je jen tak na zpestreni jidelnicku, nic zasadniho. Vstupni zdroj byl normalni hotovy substrat, kupodivu se to chytlo a nemusela jsem objednavat injekce s tekutou sadbou.

Hliva ustricna je mnohem vetsi, ale tu tyhle male pixly neuzivily.

Hodne stesti!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.