| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Renko, to asi jak která babička - já měla babičku velmi vnoučata rozvíjející. Krom osobní domácí péče, kdy nás se sestřenicemi průběžne naučila všechny možné ruční práce, mě pravidelně vozila na balet, na flétnu, na zpěv a na výtvarku a učila se se mnou němčinu. Taky se mnou zpívala, nedávno jsem našla její soupis lidovek, které jsem s ní ve třech letech zpívala, bylo jich už tehdy 57. Bráchu zase naučila spoustu dovedností, které díky svému postižení zvládal obtížně nebo vůbec - například pít brčkem, pomohla ho odplenovat a dost ho rozmluvila.
Ano, přitom vařila, starala se o dědu, v létě se na chatě rejpala v zahrádce, ale rozhodně jsme nebyli jen tak vlající kolem ní, věnovala se nám osobně dost, děda taky - s tím jsme zase hráli různě karty, deskovky,na chatě s náma stavěl bunkry, hrál šipky nebo badmington. Když jsem se narodila, oběma bylo 60, jsem ze 4 vnoučat to nejstarší, a protože jsme i blízko bydleli, vysvobodila mi babička ze spárů jesliček, kam jsem po půl roce chození/nechození už nikdy nemusela a pak jsem šla až rovnou do školy. Děda pracoval i v důchodu docela dlouho, měl kancelářskou práci a bavila ho, tak přesluhoval.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.