| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kroniko, podle mě není problém se nedožít ani 70 a naopak třeba 96 v plném zdraví.

Problém je, že naši vrstevníci jsou povětšinou líný, nemají a nikdy neměli tolik práce a starostí. A toho pohybu taky moc nemají. Koníčky taky nic. Takže se zhoršuje naše generace psychicky a od toho pak i zbytek. ( vidím to kolem sebe) nikdo nemá toho tolik co já a mysli pořád na blbosti( vymyslí x katastrof), nemám na to čas vždycky říkám.

Fakt vidím, že já se od 4h ráno denně zastavím akorát na jídlo a pořád něco dělám, nově mě ukecali hasiči( 2 roky jsem odolavala). Takže mi těch aktivit přibylo( a znam to z dětství, že dobrovolných hasičů je potřeba na kde co, aby ta obec fungovala). Zrovna včera jsem celé odpoledne stavěla Stan, aby si to dneska užili obyvatelé města na slavnosti, vedlejší efekt jsem se krásně opalila. A každý den padnu a dobře spím, což je podle mě základ.

Moji sousedé mi tu umírají ve věku 93-96 let. Sem tam někdo 86. V těch 85 si teda pořídí tryskomyš jak tomu říkají ( chodítko) a denně lítají na procházku. Žijí aktivní a spokojený život.

Moje prababička umřela v 92 a do posledního dne litala po dvoře. Druhá v 93 do té doby obstarala ovce a sama dožívala v místě co jí komouši oficiálně sebrali. ( oni se o to stejně nestarali)
Můj děda 93 a mozek ok. Kdyby ho v 85 nenakoplo prase v chlivku při kydani hnoje, tak by ani to náhradní koleno nepotřeboval.

Podle mě je nejdůležitější si najít denně spoustu pozitivních věci. Naučit se odpočinku . Aktivní dny/večery/ zkusit něco třeba nového. A dobře spát.
A mít kolem sebe dost kamarádů z různých aktivit. Na něco se těšit.

Beru to tak nějak bylo, nějak bude.

Sama Beru nejhorší období roky 1988. 1996-2000. Pak 2008-2009. 2018-2019. Teď se máme v okolí zlatě.

Takže neklesej na mysli.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.