| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Ale kdyby nemusel, bude se komfortněji učit doma nebo v kavárně nebo kdekoliv, kde si vybere."

Může být, ale nemusí. Doma je vždycky tolik věcí, co se dají dělat, člověku jako jsem já se nechce ztrácet čas učením ~t~. A někde jinde už vůbec ne, když se někam vypravím, tak rozhodně za jiným účelem, lepším ~;).

Takže to prostředí MHD, kdy toho až tak moc dělat nejde, je vlastně pro tento účel přívětivé. A jasně, můžou ti tam třeba vřískat děti (čerstvý zážitek z dnešní cesty domů ~;) ), to si toho pak moc nepřečteš, a tedy ani nenaučíš, ale většinou je to v pohodě.

Já tedy škole věnovala většinou jen přestávky, domů jsem to netahala.

Se spánkem je to u mě těžké, s mojí poruchou to nikdy nebylo snadné a ve výsledku jsem třeba doma ani nedokázala usnout, takže těch 20 minut v trolejbusu bylo dost důležitých. Ale to je fakt spíš moje věc, jinak jasně, že obecně se doma spí lépe.

Pro mě je nejhorší, co se pocitu ztráty času týče, dojíždění autem. Když řídím, tak nemůžu nic a ještě nesmím být moc unavená, abych nebyla nebezpečná. A když mě veze někdo jiný, tak můžu max. spát, protože jinak je mi blbě. A navíc jsem závislá na řidiči, takže pak už je to MHD lepší, že si mohu aspoň lépe organizovat čas, i když samotná cesta trvá déle.

Ač pocházím z krajského města, kde bylo vždy dostupné vše, je pro mě dojíždění přirozené. Beru to tak, že někdy to za to prostě stojí a dá se ten čas využít tak, že ztrátový rozhodně není. No a někdy to za to nestojí.

Jsem si teď vzpomněla, že jsme po přestěhování rok vozili tu nejstarší do školy a ještě další tři tu nejmladší (+ rok i dvojčata) do školky až do Prahy. Protože nám ta školka a škola stály za to. A pro holky to bylo úplně přirozené, nevadilo jim to. Zato když pak na prvním stupni musely chodit v místě bydliště do školy a ze školy pěšky (a ne teda jen 10 minut, jsou to asi 2 km, i když jsme pidiměstečko), byl to každodenní boj, abychom je ráno odváželi a odpoledne vyzvedávali. Vnímaly to jako větší ztrátu času než to ježdění do Prahy, i když fakticky to tak nebylo. A obecně líné chodit nebyly, na výletech a tak, jen právě v tom chození do školy je to obtěžovalo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.