Přidat odpověď
Záleží na taky na tom, kde to je a jak můžeš hýbat s podlahou...
Za posledních 7 let jsem dělala 3 koupelny se sprchovým koutem
dvě jsou na stejném principu, protože dům - přízemí a tj. možnost si pohrát s podlahou
obě jsou ve sprchovém koutu vyspádované podlahy, široký odtokový žlábek, 2 strany zeď, 1 zeď pevná skleněná průhledná stěna (bo mě se to líbí, ale údržba samozřejmě není "zadarmo", ve smyslu bez práce), dvířka žádná.
třetí je byt v xtém patře a méně prostoru, čili zeď ze tří stran a skleněné dveře jsou na šířku, tj. na 1,2 m, ty jsou tedy posuvné na půlky, takže průchod je 60 cm, dveře jsou skleněné, hladké, tj. práce je stejná. vaničky nesnáším a do podlahy se jít nedalo, takže mám vytvořený kamenický schod, tj. podlaha ve sprše je prostě vyvýšená a obložená tedy dlažbou... (není to tedy bezbariérové sprcha, ale není to "hnusná plastová vanička") - ve schodku je schovaný odpad, takže má i účel a současně je to to "vyvýšení", které ti umožní dát si ke vstupu kobereček, který zachytí uteklé kapky vody ze dveří nebo i z nohou...
U jakéhokoli skla doporučuji připlatit si za tu ochranu skla před vodou z továrny, rozhodně se to v náročnosti na údržbu vyplatí. Všechny skla se stejně dělaly na míru.
Jediná výhoda otvíracích dveří, kterou beru, je ta, že je vstup širší, tj u silnějších lidí to smysl má. Když máš na dveře 100 cm a budeš mít šoupačky, tak je třeba počítat se vstupem těch 50 cm, příp. 66 cm, když to bude na třetiny, a to není až tak moc. Pokud je muž silnější (statnější chlap), tak mu to může přijít málo - šla bych si to do showroomu opravdu vyzkoušet, jaký ten otvor reálně je a buď zjistí, že projde pohodlně a budou body plus pro šoupačky, nebo to bude fakt blbý. Nevýhoda šoupaček je i to, že ta část, která se i při otevření překrývá, se fakt blbě leští, ale jako fakt blbě
Za mě - žádné dveře, nejlepší řešení ze všech. Ale u metru jsem to ještě nedělala, já mám nejmenší 1,2 metru a to je na sprchování dostatečná hloubka, že i bez dveří ven toho moc nenastříká, zvlášť při sprchování dospělých lidí, kteří tolik neblbnou... Jestli se budou sprchovat i děti nebo plánujete ve sprše dělat jiné věci, než se "jen" sprchovat, tak bez dveří samozřejmě nějaká ta potopa v koupelně je. Ale zase není nic proti ničemu, mít ve sprše placatý mopík s mikrovláknovou hadérkou a jen to do sucha pak projet (ono, tou rozcákanou vodou rovnou vytřeš i celou koupelnu a máš to i s úklidem).
Já, když se sprchuju sama a naprosto civilizovaně, tak i bez dveří nic zásadního ven nenacákám a stejně před tou sprchou (i bez dveří) mám předložkou, takže mokré nohy na ní osuším, protože jinak to v koupelně stejně klouže. A ta zachytí i těch pár kapek vycákané vody ven. Ale je fakt, že hloubka sprchy 100 cm může být málo a že bez dveří by se cákalo ven možná víc.
Předchozí