| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

K tomu srovnání národností přidám mé zkušenosti z mnoha let cestování bez cestovky většinou po Evropě.
Ponožky v sandálech nebo řízek z domova neřeším ani nevnímám, dotyčný tím nikoho neomezuje ani neobtěžuje, tak je mi to fuk.
Zato dožadovat se arogantně přednostního obsloužení, cpát se do hromadné dopravy a nenechat nejdřív nikoho vystoupit, nechat po sobě v jídelně (hotelové i veřejné) na stole totální svinčík,
házet si nohy v MHD na čalouněnou sedačku nebo nechat na sedačce obaly od pití a jídla, to mě celkem obtěžuje a v tomto jsou Češi ve srovnání s jinými národy v průměru VELMI kultivovaní.
Pokud se někdo takto chová, je to v 99,9% případů NEČech (moje zkušenost v cizině i doma v Čechách).
Také při řešení různých "krizovek", ať už v ubytování, na letišti apod., mi připadají Češi vesměs věcní, pohotoví, umějí improvizovat.
A navíc se Češi většinou umějí domluvit i jinak než svým mateřským jazykem :-) Nepřestává mě udivovat, co mladých "západoevropanů" neumí žbleptnout anglicky,
když i já, vzdělávaná za železnou oponou, jsem dokázala v pokročilém věku zdolat tři cizí jazyky aspoň na basic "turistické" úrovni.
V horách a při sportovních aktivitách ani nemluvím, Češi jsou většinou ti, co jsou spíše dobře a vhodně vybavení, oblečení a obutí, nikdo nejde na tůru v žabkách, s miminkem v golfkách, muslimské oblečky až na zem ve skalní soutěsce apod radši nekomentuji.
Akorát tedy v disciplíně "ožrat se jako dobytek a hulákat a budit své okolí celou noc" si vedou zástupci všech národností podle mě úplně stejně...
Tak jak tak, chovám se sama podle svého svědomí a vychování, abych nikoho neobtěžovala a nerušila. Doma i ve světě.
Nějak nerozumím, proč bych se měla JÁ za nějakého cizího nevychovance nebo burana stydět? Protože je to také Čech? také Evropan? také žena? také člověk? Toto kolektivní svědomí nějaké skupiny (jaké skupiny a proč zrovna této?) nechápu a nemám.
Přeji všem na cestách potkávat (aspoň z většiny) slušné, vstřícné a inspirativní cestovatele~;((

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.