Přidat odpověď
Je dobre zjistit, proc jablka hniji. Odhaduji moniliozu, ktera se obvykle rozjede po poskozeni jablka nepratelskymi skudci. Bezni domaci skudci (vosy, octomilky, kosi…) jdou spis na zralejsi plody. Pomahaji lapace, odpuzovace. Pak samozrejme obalec. Nevim, jestli i japonska octomilka prokousne slupku jablka, snad ne. Kdyby jo, tak je to blbe, proti ni se tezko bojuje a hlavne jde i po nezralem ovoci.
Jablko jen tak neshnije, takze verim, ze kdyz poznas sveho nepritele, prijdes na to, jak poskozeni zabranit. V nekterych zemich pestuji jablka normalne pod sitemi a maji vystarano jedou provzdy.
Jo a nema cenu menit odrudu, kosum, vosam a dalsim bestiim prijdou vhod vsechny.
Letos pada a hnije hodne jablek i po poskozeni mrazem na jare, jsou to takova nedochudcata.
Do stinu bohysky/hosty, ale abyses pak zbytecne nerozcilovala nad troskami ozranych listu, zagoogli, jestli je vybrana odruda slug-proof. A mozna nejaky stinomilny rododendron (Havlis ma popsane naroky na svetlo jednotlivych odrud).
Pod jehlicnan mozna cibulky? Ted zrovna zacina prodejni/sazeci sezona, mohla byses porozhlednout, co by se ti libilo.
Pelargonie kvetou na dostatku slunce, tedy nektere, je treba trfit ty spravne. Treba anglicke ted uz nikde moc nekvetou. Na rozkveteni potrebuji kytky dostatek fosforu, pomaha najit spravne hnojivo, neprelevat a spravne je umistit.
Treba ja mam letos problem s prilis pilným zalevacem. Kytky chradnou, jsou prelite. Chodim, vysvetluju, vyhrozuju. Kdyz konecne vyschnou, reknu, ze je chci zalit s jistym konkretnim hnojivem (treba fosforove, nebo nejake vzpamatovavaci atd.). Zatimco medituju a premyslim, jestli budu zalevat z konve nebo z kanystru, zalevac zakleje, ze nikde neni odmerka a zmizi. Nez se vzpamatuju, je znovu prelito. A bez hnojiva. Pry nikde nebyla odmerka, za coz zalevac prece nemuze. A kytky jsou furt chcipave svetlezene a nekvetou. Trikrat prelito a sezona truhliku je v tahu.
Předchozí