| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Chachá... zrovna letos jsme byli na cestovatelských objevech na Pardubicku. Takže Slatiňany - zámek, mě ale naštvali, protože jsem chtěla konečně do hippologického muzea a ... stále v rekonstrukci. Jednou už jsem tam chtěla - rekonstrukce, tak jsme šli na kladrubský vraníky.
Potom krásný kostel v Kočí.
Následovala Chrudim - muzeum loutkářských kultur, náměstí, skvostnej platan v parku.
Přesun do Pardubic - tam mě fascinoval ten poklid na náměstí, člověk prošel branou a ocitl se v jiném světě. Takže zámek, Automatické mlýny a káva na náměstí. Pardubice ~R^
Dále Kunětická hora - zavřeno, natáčení filmu ~z~ Ale i tak nádhera - příroda, stromy, hrad, rozhled... Z Poeziomatu píseň Básníci ticha a všude plno otakárků.
Pak do Lázně Bohdaneč na pozorovatelnu k Bohdanečskému rybníku - všem milovníkům přírody doporučuju !!! Dalekohled s sebou. Připadala jsem si tam jako v ráji, jak někde v Pantanalu. A to ticho !! Boží.
Do Chlumce nad Cidlinou - další nádhera, zámek s velkou duší. Pak Hrádek u Nechanic, další krása. Kersko - nóó, nic moc. Do Poděbrad - taky fajn zážitek a do Přerova nad Labem do skanzenu (a ten zámeček by si zasloužil opravit). Všude nějakek cestovatelskej objev - Čechy jsou nádherný.

A Morava taky - tam jsem byla loni. Bítov, Vranov n.Dyjí, Cornštejn, Znojmo ~s~, Havraníky a Hnanice - vinařství, lávka přes Dyji a Šobes, Miroslav a step mezi vinicemi, kde lítaji dudci, Dolní Kounice - to má atmosféru, Rajhrad, Ivančice, Oslavany... Krása, krása.

Cestovatelský objev mám v Čechách a na Moravě rok co rok. Je to tu nabušený krásou a nádherou a o Čechách bych mohla psát furt. V každý díře je něco krásnýho...

A v tý Kamenici se divím, že jste si nevšimli v parku nádhernýho a majestátního buku střihanolistýho u zdi pivovaru. Když si stoupnete pod něj, žádnej krásnej chlap mu nesahá ani po kotníky. Obrazně i doslova.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.