| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

neznámá,
a není to trošku jinak? Že máš vysokou hladinu histaminu a pak ti překlopí zcela náhodně cokoliv... já jsem taky nikdy nepřišla na to, z čeho přesně to je - ale zrovna rajčata záleží na tom, odkud jsou a (zřejmě) jak moc jsou stříkaný či chemicky ošetřovaný... podobně třeba jahody, někdy můžu, někdy ne. Mražený mi nevadí ale nikdy...
Já jsem před cca dvanácti patnácti lety odbourala lepek - a od té doby je to dobrý. Největším spouštěčem byl u mě lepek a když vynechávám ten, tak ty zbytkové problematické potraviny mi nevadí - ta hladina histaminu se nezvýší natolik, aby to bylo přes míru. Ani nemusím řešit stopová množství (takové to jestli je lepek v zakysané smetaně nebo ne), ale nejím chleba, těstoviny, pizzy, nezahušťuju omáčky atd... můžu si dát tak jedno pivo (víc ne, otýkám). Můžu bílá vína, ne červená. Celkově alkohol je špatně, protože omezuje odbourávání histaminu, takže se s tím musí opatrně.

Nicméně i s tím lepkem to bylo na dlouhou trať - není to, že si člověk jeden den nedá topinku a okamžitě cítí zlepšení...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.