| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Se službami je to tak:
Nedají se pokrýt vlastními silami, slouží i nekolik externích lékařů. Dříve nás sloužilo významnější množství služeb, tedy 3 nebo více za měsíc, 7 lidí, z toho 2 externistky, které zatím nemají kmen, tedy někdo musí být někdo na telefonu. Dvě kmenové lékařky ale letos odešly, jedna externistka šla na mateřskou. Zůstali jsme tedy čtyři, kteří slouží i 5 a více měsíčně. Zbytek pokryjí ambulantní kolegové, kteří přijdou 1 až 2x za měsíc, nepravidelně, prázdniny a vánoční svátky většinou nechtějí.
Od října 2023, kdy vznikla povinnost proplácení příplatků dohodářům, jsem neměla jediný svátek. Protože jsem byla ke konci roku 14 dní nemocná (covid z práce), nebrala jsem to zprvu úkorně. Pak na mě připadla velikonoční neděle, která byla v našem rozpisu červeně vyznačena, státním svátkem ale není.
Teď jsem se chtěla napsat na ten svátek sv. Václava, abych aspoň ve třetím čtvrtletí, ze kterého se bude počítat dovolená z DPČ (mají nám ji proplatit naráz s prosincovou výplatou) i příplatky za případný Štědrý den, který mě asi nemine, dostala nějakou lépe placenou službu.
Ale překvapivě po mě hodil rozpis, kde už byla nadepsana kolegyně X, ta více sloužící mladá externistka, která dostala svátek už v červenci. V domnění, že je zmatený těmi Velikonocemi jsem za ním šla, že už celý rok nemám svátek, a že bych o tento stála. Řekl mi, že si to s doktorkou X vyměnil, že byli domluveni (Ověřila jsem u ní, o ničem nevěděla, tedy lhal.) Zašla jsem tedy za ním znovu, že bych o tu službu stála.

A on na to, proč právě já.
No protože jsem jediná žádný neměla, někteří už měli tři. (A to postupně v každém čtvrtletí, takže jim krásně rostly i průměry pro náhrady.)
- Měla jsi. (False)
- Jestli myslíš ten Boží hod velikonoční, tak to není státní svátek.
- Je. (False) A mezi námi, já jsem taky neměl svátek. (Fakse)
- Měl jsi první květen.
- První květen není svátek. (False) Já se snažím rozdělit všem spravedlivě, bla bla bla...
- Neříkáš mi pravdu...

Pak už byl jen řev.
Pokud chce paní doktorku tak moc motivovat a odměňovat, tak ať to nedělá na můj úkor, připravuje mě tak ve srovnání s touto kolegyní a s kolegou o opravdu vysoké částky. V kontextu toho, jak loajálně tu poslední měsíce makám, je to těžká podpásovka. Možná nás chce rozeštvat. Tohle mu nedaruju.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.