| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Lupus, přesně tak, prachy bez plné právní zodpovědnosti, s tím, že některé rodičky si opravdu mohou myslet, že je jim doma PA poskytována "zdravotní péče" s obvyklými standardy.


porodník Josef Pulkert na X

Už před mnoha lety jsem se zařekl, že nebudu veřejně debatovat o domácích porodech. Vždycky se to obrátí proti mně. Po jedné takové diskusi moje žena dostala SMS z neznámého čísla, že si máme dát pozor na své děti na přechodu..😔

Mladá zdravá rodička (cca 20 let), bezproblémový průběh těhotenství. Naplánovaný porod doma se "zkušenou" 23 letou porodní asistentkou...
Těžký průběh 2. doby porodní, "nešlo to". Nakonec dítě porozené, ale těžce poškozené (CNS) s trvalými následky. Žena hned po porodu dítěte začala silně krvácet. PA ji pak rychle přivezla autem z domova do nemocnice, na vozíku před porodní sál (už se nepostavila na nohy), těžce hypoxické dítě v náručí matky. Přivezla, zazvonila a odcházela pryč. Vidím všechno prokrvácené, tedy jsem na ni ještě stihl zakřičet: " Jaká je přibližně krevní ztráta." Ozvalo se : " Asi 2 litry."
Pak zmizela.
Následovala 3 hodinová operace ve stavu těžké poruchy krevní srážlivosti (DIC), poporodní život zachraňující odstranění dělohy..... Žena to přežila, ale bylo to těsné.
Nejčastější porodní komplikace vznikají na konci porodu. Mnohdy nepředvídatelně. Každá minuta je pak drahá i se zázemím operačního sálu a zkušených operatérů.

Lidský život je dar, chraňme si ho. 🍀

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.