| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Sally,
a přitom v ČR lokálně ta kontinuita i existuje. U posledních dvou porodů jsem měla porodní asistentky, ke kterým jsem docházela většinu těhotenství (jsou soukromé komunitní asistentky, provozují předporodní kurzy, poradny pro těhotné, cvičení pro těhule, individuální provádění těhotenstvím, porodem, šestinedělím...), a taky jsem s nimi rodila v porodnici, ve které normálně mají smlouvu, na částečný úvazek tam normálně slouží (a tím se udržujou v obraze a zároveň jsou součástí nějakého zdravotnického týmu)... a pak když jsem začala rodit, normálně jsme se sešly v té porodnici a ony vedly můj porod jako plnohodnotný samostatně pracující zaměstnanec daného pracoviště.
To mi přijde jako výborný model a odrazový můstek pro posunutí směrem k poskytování péče u porodu doma. Porodní asistentka nikoli coby odpadlík, co je v porodnicích na černé listině a má lézt kanálem, ale coby regulérní součást týmu té porodnice s patřičnou zkušeností, vazbami, procesy a standardy, s jasnou návazností péče, ALE zároveň s tak blízkým vztahem k rodičce, vybudovaným průběžnou péčí, že když řekne "Jano, bylo by teď lepší se přesunout do porodnice, pro jistotu, budu tam s tebou, nebudeš na to sama, a spolu to zvládnem", většina rodiček by spolupracovala a odpadly by ty typicky české případy domporodů, kde 1) PA je tam na zapřenou, 2) rodička radši zamlčí kontraindikace domácího porodu, protože za žádnou cenu nechce rodit v cizím prostředí s cizími lidmi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.